DOMEK z DREWNA na działce rekreacyjnej PROSZĘ O POMOC

Dyskusje na temat stanu budownictwa drewnianego w Polsce.
Post Reply
MaWi
Posts: 4
Joined: Mon 11 Aug, 2008

DOMEK z DREWNA na działce rekreacyjnej PROSZĘ O POMOC

Post by MaWi » Mon 11 Aug, 2008

Witajcie,
Mam nadzieję ze pomożecie mi w dokonaniu wyboru.
Mam działeczkę rekreacujna nad jeziorkiem - do typowego wakacyjnego odpoczynku. Jest prąd, woda ale..... nie mam domku. Chciałabym domek piętrowy. Na dole mały salon, kuchnia, łazieneczka a do góry dwie sypialnie. To nie muszą być wielkie m2 ale tak wiecie to pobycie przez dwa miesiące.
Mój problem polega na tym ze nie mam pojęcia jak się za to zabrać. Czytam i szukam w necie ale tak naprawde im więcej doczytam tym mam większy matlik w gowie.
Doradźcie od czego mam zacząć. Czy jesli zanjde firme która taki domek mi wykona na co musze szczególnie zwrócić uwagę.
Proszę pomóżcie


Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Mon 11 Aug, 2008

Po pierwsze - musisz poszukać projektu. Przejrzyj - http://www.szkielet.com.pl/projekty - ponad 260 projektów domów i domków o konstrukcji z drewna.

Zapraszam.

MaWi
Posts: 4
Joined: Mon 11 Aug, 2008

Post by MaWi » Mon 11 Aug, 2008

Znalazłam projekt domku, ale niestety nie na tej stronie. Parter - pokój dzienny, aneks kuchenny, łazienka. Poddasze - 2 sypialnie, taras.. idalny... chyba bo i tak podobno okazuje sie wszystko w praniu. Jeżeli ma projekt co mam zrobić.
Naprawdę jestem zielona w tych sparwach a wzięłam sobie za punkt honoru że sama tego dokonam -pozałatwiam.

MaWi
Posts: 4
Joined: Mon 11 Aug, 2008

Post by MaWi » Tue 12 Aug, 2008

Czy ktos może mi pomóc - poradzić co dalej? Gdzie iść? Czy muszę mieć pozwolenie na budowę domku rekreacyjnego (50-60 m2) z drewna? Jeśli tak to gdzie mam najpierw uderzyć? Proszę o pomoc!!!!!!!

longines1890
Posts: 1
Joined: Wed 13 Aug, 2008

Post by longines1890 » Wed 13 Aug, 2008

1) wypis z miejscowego planu lub decyzja o war. zabudowy jesli planu nie ma - w gminie
2) zlecenie projektu indywidualnego u projektanta lub zlecenie adaptacji jeżeli projekt jest tzw typowy - na własna reke
3) złożenie wniosku w starostwie do którego załącznikami są:
- cztery egzemplarze projektu budowlanego wraz z opiniami, uzgodnieniami, pozwoleniami i innymi dokumentami wymaganymi przepisami szczególnymi oraz zaświadczeniem o wpisie projektantów ewentualnie sprawdzającego projekt budowlany na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego, aktualnym na dzień opracowania projektu,
- decyzję o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu lub o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego, jeżeli jest ona wymagana zgodnie z przepisami o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym;
- oświadczenie inwestora o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane,
- upoważnienie udzielone osobie pełnomocnika działającego w imieniu inwestora (jeżeli inwestor sam nie występuje tylko przez pełnomocnika),

czas:
- w gminie wypis do 7 dni,
- decyzja jesli nie ma planu - dłuuuuuugo nawet 6-12 mies.
- u projektanata ok 1-2 mies. zaleznie ile ma pracy
- w starostwie do 65 dni ale średnio ok 30 dni

MaWi
Posts: 4
Joined: Mon 11 Aug, 2008

Post by MaWi » Wed 13 Aug, 2008

srdeczne dzieki . właśnie między innymi o taka pomoc mi chodziło.



Post Reply

Return to “Problemy i perspektywy”