Wioska Budowlana - wielka zenada

Dyskusje na temat stanu budownictwa drewnianego w Polsce.
Post Reply
JaKuBa
Posts: 225
Joined: Wed 28 Jan, 2009
Location: Wejherowo

Wioska Budowlana - wielka zenada

Post by JaKuBa » Sat 28 Feb, 2009

Pare dni temu przypadkiem zajrzalem na Wioske Budowlana pod Warszawa. I spotkalo mnie wielkie rozczarownie - zaniedbane, zarosniete, opuszczone domy - jak po tajfunie. Widac ktos mial dobry pomysl, ale nie wystarczylo sil na realizacje i dalsza rozbudowe.
Na dziewiec chyba domkow tylko jeden byl otwary. Facet opowiadal, ze od ponad dwoch lat nic nie dzieje sie na Wiosce, a wlasciciele zamiast zajac sie budowa nowych domow otworzyli w hali na Wiosce, fabryke kartonow.
Panie Wojciechu, podobno i Pan jest jednym z wlascicieli czy prezesow Wioski. Az sie wierzyc nie chce.


Lisq
Posts: 26
Joined: Fri 23 Feb, 2007

Post by Lisq » Sun 01 Mar, 2009

A co się dziwisz, w tym czasie to nawet szczury uciekają z tej branży (budowlanka) :cry: 2 lata temu trąbiono że fachowców brakuje olaboga, a teraz? Rosnące lawinowo bezrobocie, zastój w budowlance, powrót żywych trupów ups :oops: przepraszam emigrantów :razz: Więc pewnie połowa tych firm z wioski ma się ku upadkowi a nikt nowy inwestycji w marketing nie poczyni tak dużych :neutral: Ogólnie lipa panie, lipa.

ewaka
Posts: 130
Joined: Thu 04 Oct, 2007

Post by ewaka » Sun 01 Mar, 2009

Lisq wrote:A co się dziwisz, w tym czasie to nawet szczury uciekają z tej branży (budowlanka) :cry: 2 lata temu trąbiono że fachowców brakuje olaboga, a teraz? Rosnące lawinowo bezrobocie, zastój w budowlance, powrót żywych trupów ups :oops: przepraszam emigrantów :razz: Więc pewnie połowa tych firm z wioski ma się ku upadkowi a nikt nowy inwestycji w marketing nie poczyni tak dużych :neutral: Ogólnie lipa panie, lipa.
Nnie przesadzaj, to ze kwiczy deweloperka to trochę na własne życzenie :) a to nie cała budowlanka. To, ze im sie nagle po długim miesiącach żerowania na klientach ucięło nie oznacza, ze kryzys dotknąl całą branżę. Branża budowlana w inwestycjach ma się całkiem dobrze,chociaż oszczędnosci zawsze się szuka, ale domy ludzie też nadal budują, a dobrych fachowców ciągle się poszukuje. Ale nie paproków, co sie wzięli za budowlankę na fali tanich kredytów ostatnich dwóch lat, a wczesniej na kasie w hipermarkecie siedzieli, czy dorywczo przy żniwach pracowali.:)

Ale z jednym sie zgodzę. Wioska wyglada tragicznie, i do budownictwa szkieletowego nijak nie zachęca.

Lisq
Posts: 26
Joined: Fri 23 Feb, 2007

Post by Lisq » Mon 02 Mar, 2009

No może mnie poniosło :razz: Ale fakt jak my 2 lata temu w wiosce byliśmy to właśnie ona nas zachęciła do tego typu domków. Budowano, ludzi kupa i handlowców i pogadać się dało :cry:
A może rynek kanadyjek w polsce jest zbyt mały :?: Może popyt by był gdyby lepiej marketing zorganizować, a może jednak polska to kraj domów z cegieł i pustaka :wink: Bo ludzi z pustaka, niestety spotykam bardzo dużo :evil:

Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Wioska Budowlana - wielka zenada

Post by Wojciech Nitka » Mon 02 Mar, 2009

JaKuBa wrote:Panie Wojciechu, podobno i Pan jest jednym z wlascicieli czy prezesow Wioski. Az sie wierzyc nie chce.
Nie jest żadną tajemnicą, można to sprawdzić w KRS-ie, że mam 40% udziałów w spółce Wioska Budowlana. Budowa Wioski, na wzór wiosek niemieckich, byla moim pomysłem. Niestety, jak się później okazało, do budowy Wioski związałem się nie z tymi ludzmi co trzeba było. Dla nich ważniejsze okazały się moje pieniądze niż dalsza wspólna dzialałność na rzecz Wioski. Ostatecznie, prawie dwa lata temu zaprzestałem na współpracy z Zarządem Wioski, a w grudniu 2007 roku zrezygnowałem z funkcji Przewodniczącego Rady Nadorczej.
W tym wszystkim jest i moja wina, jako że w trakcie organizacji Wioski za bardzo wierzyłem pewnej pani, która później z mojej rekomendacji została współudziałowcem i Prezesem Zarządu. Wówczas nie wziąlem pod uwagę iż pod rządami tej pani doszło do likwidacji firmy Crane Plastic Poland (producenta sidingu winylowego), że pod rządami tej pani zaprzestała działalności fundacja "Teraz Drewno" Fundacja Promocji Drewna, że dziś pod rządami tej pani Wioska wygląda jak wygląda.
I szczerze mówiąc nie wierzę by w najbliższej przyszłości przyszłość Wioski wyglądała inaczej. A ja? Ja oprócz pieniędzy straconych na Wiosce, straciłem także serce do Wioski.

JaKuBa
Posts: 225
Joined: Wed 28 Jan, 2009
Location: Wejherowo

Re: Wioska Budowlana - wielka zenada

Post by JaKuBa » Thu 05 Mar, 2009

Wojciech Nitka wrote: ... dziś pod rządami tej pani Wioska wygląda jak wygląda.
To co Pan piszesz, to chyba jednak nieprawda, przeciez na dzis Pani Prezes pracuje w firmie Fincomfort - http://www.fincomfort.pl Sam dzis to sprawdzilem, bo wczesniej slyszalem o tym na Wiosce, jak tak o fabryce kartonow.
Moze systemy wentylacyjne beda na wyprzedazy w najblizszym czasie? Jako zainteresowany zapisuje sie jako pierwszy w kolejke. To zawsze taniej niz przy normalnym kupowaniu.

JaKuBa
Posts: 225
Joined: Wed 28 Jan, 2009
Location: Wejherowo

polska wioska budowlana

Post by JaKuBa » Sat 07 Mar, 2009

panie wojciechu,
a polska wioska budowlana to co to ? - http://www.krs-online.com.pl/polska-wio ... 99855.html - konkurencja rosnie? ich stron www nie znalazlem. cicha konkurencja? tez z warszawy.

Kubaty
Posts: 191
Joined: Sun 22 Aug, 2004
Location: Warszawa

Post by Kubaty » Mon 09 Mar, 2009

Lisq wrote:Ale fakt jak my 2 lata temu w wiosce byliśmy to właśnie ona nas zachęciła do tego typu domków.
Pamiętam, też bywałem, nawet karkówkę z rożna konsumowałem. A teraz to faktycznie - nie zachęca do korzystania z usług prezentujących się tam firm. Zamiast reklamy mają antyreklamę. Czy one tego nie widzą? Ciekawe kiedy to całkowicie podupadnie. A szkoda, bo pomysł był, choć co prawda zerżnięty.

Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Wioska Budowlana - pada

Post by Wojciech Nitka » Wed 15 Jun, 2011

Niestety, jak było do przewidzenia - Wioska Budowlana - pada. Cześć firm już dostało wypowiedzenie.

Czy to kolejna firma padająca pod rządami aktualnej dyrektor Wioski Domów Modelowych? Więcej we wcześniejszych postach.



Post Reply

Return to “Problemy i perspektywy”