Gdzie moge obejrzeć dom DOLNOŚLASKIE

Dyskusje na temat stanu budownictwa drewnianego w Polsce.
Post Reply
czarnyal
Posts: 1
Joined: Wed 22 Apr, 2009

Gdzie moge obejrzeć dom DOLNOŚLASKIE

Post by czarnyal » Wed 22 Apr, 2009

Witam Wszystkich
Chciałbym razem z żoną obejrzeć domek szkieletowy w trakcie realizacji oraz chcielibyśmy porozmawiac na temat JAK SIĘ WAM MIESZKA W KANADYJCZYKACH, ponieważ moja żona kończąc studia w kierunku budownictwo lądowe na jednym z wykładów dowiedziała się iż domki kanadyjskie są dobre ale nie na nasze warunki klimatyczne
Bardzo proszę o POMOC


KonradJ
Posts: 69
Joined: Tue 24 Mar, 2009

Warunki klimatyczne?

Post by KonradJ » Sat 25 Apr, 2009

Witam,
jezeli Twoja zona bedzie inzynierem, to napewno korzystala z danych na temat klimatu w Polsce. Jestem ciewaw co dokladniej przedstawial ten wyklad na temat domow drewnianych w technologii lekkiego szkieletu. Na przykladzie Skandynawii gdzie warunki klimatyczne sa naprawde surowe, ten rodzaj budownictwa domow jednorodzinnych bardzo dobrze sie sprawdza. Podejrzewam ze w Polsce lansuje sie pewien stereotyp i niechec badz patrzenie z niedowartosciowaniem do tego co moze byc nowoscia a tym bardziej lepsze niz budunek murowany.
Pozdrawiam

Greg Olchawski
Posts: 723
Joined: Fri 02 Mar, 2007
Location: Floryda/Poznan

Re: Gdzie moge obejrzeć dom DOLNOŚLASKIE

Post by Greg Olchawski » Sun 17 May, 2009

czarnyal wrote:Witam Wszystkich
Chciałbym razem z żoną obejrzeć domek szkieletowy w trakcie realizacji oraz chcielibyśmy porozmawiac na temat JAK SIĘ WAM MIESZKA W KANADYJCZYKACH, ponieważ moja żona kończąc studia w kierunku budownictwo lądowe na jednym z wykładów dowiedziała się iż domki kanadyjskie są dobre ale nie na nasze warunki klimatyczne
Kto prowadzil ten wyklad? Jakie ma doswiadczenie? Na ile mial stycznosc z technologia?
Powyzsze pytania sa retoryczne. Technologia sprawdza sie doskonale od klimatu cieplego/subtropikalnego po surowy klimat polnocny. Domy sa budowane w ogromnych ilosciach w calej Ameryce Pln, od Florydy po Kanade i Alaske.

Zaryzykowalbym nawet stwierdzenie iz im zimniej tym lepiej jest wybrac szkielet ponad mury. Oczywiscie to tylko taki uogolnik. Ostateczny wybor technologii, w/g mnie, powinien zalezec przede wszystkim od architektury i przeznaczenia budynku (w przypadku domow jednorodzinnych tylko architektury). Jesli to co lubisz dostepne jest tylko w "betonie" to wybor jest prosty. Poza tym nie wolno oczywiscie zapominac o czynnikach ekonomicznych: jesli brak dobrych materialow i wykwalifikowanych ekip wykonawczych w jakies technologi to automatycznie wylacza ja to z pod uwagi.

Jesli cos moze szkodzic szkieletom to przede wszystkim pewne odmiany termitow na terenach subtropikalnych i wystepujaca tam takze bardzo duza wilgotnosc. Mozna temu zaradzic, ale sa to przeciw wskazania. Ale zadne z powyzszych nie dotyczy nazego klimatu.
Class-1 License, Building Construction (Comercial & Residential), St.Johns Co, Florida (USA)
Class-2 License, Carpentry (Structural, Rough/Frame & Finish), St.Johns Co, Florida (USA)
NAHB (National Association of Home Builders)
obecnie: Poznań, PL


Post Reply

Return to “Problemy i perspektywy”