Projekt

Techniczne aspekty projektów domów szkieletowych
Post Reply
ORI
Posts: 1
Joined: Fri 06 May, 2005
Location: Kraków

Projekt

Post by ORI » Fri 06 May, 2005

Witam wszystkich
Jestem zupełnie zielony w sprawach budownictwa ale od wielu lat chodzi Mi po głowie własny dom z rodziną naturalnie . Nie jestem równierz przygotowany w żaden sposób do budowy , nie mam działki , projektu ale znalazlem coś bardzo interesującego a mianowicie to :
http://www.szkielet.com.pl/projekty/?projekt=143
Więc powiedzmy że projekt by był do zakupienia no ale naturalnie wiele trzeba jeszacze poczytać , załatwiać .
Bardzo proszę o kontakt z osobą która wybudowała ten domek , przez jaką firmę jak równierz bardzo bym prosił o namiar na firmę budowlaną z okolic Krakowa , by była solidną firmą !!! . Chciałbym poznać koszta samej budowy tego domu ?
Pozdrawiam Serdecznie


Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Fri 06 May, 2005

namiary na solidną firmą znajdziesz już w swoim komputerze. Ciekaw jest Twoich odczuć i wrażeń.

Pozdrawiam.

jarbrok
Posts: 1
Joined: Thu 06 Oct, 2005
Location: Lębork

projekt domu świerkowy

Post by jarbrok » Thu 06 Oct, 2005

Witam
Mam prośbę p. Wojtku o informacje na temat projektu http://www.szkielet.com.pl/projekty/?projekt=143 np. wymiary, przekrój pionowy itp. Nieukrywam, że jestem bardzo zainteresowany tym projektem ale zanim zdecyduję się na kupno tego projektu chciałbym uzyskać bliższe informację na jego temat, żeby chociażby sprawdzić czy będzie pasował do działki. Łączę wyrazy szacunku i pozdrawiam :D

Blankenstein Maciej
Posts: 2
Joined: Sun 16 Oct, 2005

Post by Blankenstein Maciej » Sun 16 Oct, 2005

Mam ochotę wybudować dom , podobają mi się domy drewniane firmy IBUD z Goczałkowic. Czy aby konkurencyjna cena nie jest przypadkiem związana z niską jakością? Proszę o odpowiedź na mblankenstein@poczta.fm
Z góry dziękuję i mam nadzieję na rozwianie paru wątpliwości .

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Sun 16 Oct, 2005

"Ceny nie zawierają: podatku VAT, ocieplonego fundamentu, szpachlowania i malowania tynków, glazury ściennej, osprzętu elektrycznego, białego montażu w sanitariatach, kominka grzewczego.
Ceny zawierają robociznę oraz materiał z dowozem do 50 km."

Czy naprawdę uważasz, że jest to konkurencyjna cena?

Podumowałem - dom Beskid 134 - http://www.ibud.com.pl/b134.html - wychodzi ok. 175.000 zł. bez wyżej wymienionych robót. Ponadto nie jest określona zawrtość "Cena stanu surowego z montażem", w tym jakość zastosowanych materiałów, w tym jakość drewna. Nie ma też nic na temat izolacji termicznej ścian zewnetrznych i dachu, folii wiatro- czy paroizolacyjnej, czy też pokrycia dachu.

Nie mam nic przeciwko tej firmie, ale postaraj się dokładnie sprawdzić co zawiera "Cena stanu surowego z montażem". Byc może wszytkie wymienione przeze mnie braki są tam ujęte i to lepszej jakości niż "Płytki ceramiczne w cenie 29 zł/m kw, panele podłogowe 21 zł/m kw."

czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Sun 16 Oct, 2005

Witam

na mojego nosa , po analizie strony internetowej firmy INBUD ( technologia , materiały ,ceny itd) zbyt to wszystko piękne ,aby było prawdziwe tak do końca

-przykładowo: koszt instalacji co z piecem , grzejnikami , regulatorem temperatury dla domu piętrowego 143 m2 ,podają 12 250 PLN ????????

-brak danych odnośnie stosowanego drewna

- mase pozycji za dopłatą

to tylko niektóre rzeczy budzące moje wątpliwości

pozdrawiam

czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Sun 16 Oct, 2005

:lol: :lol: :lol:

niepotrzebnie się produkowałem Panie Wojtku :lol: :lol:

pisałem mój post kiedy nie było jeszcze Pańskiego :lol:

Pozdrawiam

monikadm
Posts: 16
Joined: Sat 17 Dec, 2005
Location: Szczecin

Post by monikadm » Tue 20 Dec, 2005

Wojciech Nitka wrote:namiary na solidną firmą znajdziesz już w swoim komputerze. Ciekaw jest Twoich odczuć i wrażeń.

Pozdrawiam.
A czy mógłby podać mi Pan namiary na solidną firmę w zachodniopomorskim lub okolicach na monikadm@poczta.onet.pl
Byłabym wdzięczna.

krzyszkow
Posts: 3
Joined: Sat 04 Feb, 2006

czy już są znane koszyt?

Post by krzyszkow » Sat 04 Feb, 2006

witam
mam pytanie do autora projektu - czy są już znane koszty?
będę wdzięczny za informacje
bądź tu mądry i buduj:)

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Sun 05 Feb, 2006

Niestety, projektanci dzisiaj raczej nie wykonują kosztorysów do swoich projektów. Osobiście uważam to za słuszne, bowiem koszt budowy domu zależy od wielu czynników, których projektant nie jest w stanie objąć. Poza tym projektant, nie będący zainteresowany kosztem budowy, mógłyby opracować bardzo niewiarygodny kosztorys.
O kosztach budowy winna decydować firma wykonawca - po ustaleniu terminu realizacji, zakresu robót oraz stosowanych materiałów, głównie wykończeniowych.Te czynniki, w głównej mierze, w każdym przypadku mają wpływ na ostateczny koszt budowy. Do tego jeszcze, jako czynnik mający wpływ na wysokość kosztów budowy, można dodać lokalizację budowy; inne ceny robocizny będą np. w warmińsko-mazurskim a inne w rejonie Warszawy.



Post Reply

Return to “Projekty budowlane domów szkieletowych”