Wiele pytań na temat domku kanadyjskiego

Techniczne aspekty projektów domów szkieletowych
Post Reply
jarek198412
Posts: 6
Joined: Sat 19 Jan, 2008

Wiele pytań na temat domku kanadyjskiego

Post by jarek198412 » Sat 19 Jan, 2008

Witam wszystkich, bardzo się cieszę, że w końcu udało mi się znaleźć takie forum. Na innych forach budowlanych nikt nic nie odpisał na temat trakich właśnie domków.
Moje pierwszy pytanie, czym się różnią domki szkieletowe od domów z bali? Czy dom szkieletowy to inaczej kanadyjka? Wcześniej czytałem o domach z pudełka , czy to to samo?

No i ostatnie i najważniejsze ile może kosztować budowa takiego domu "pod klucz" Image nie chodzi mi o dokładnie taki dom ale bardzo podobają mi się domy z takimi oknami.

Bardzo proszę o odpowiedź


czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Sat 19 Jan, 2008

Jarku, ależ leniwy jesteś :grin: Na początek proponuję lekturę: http://www.szkielet.com.pl/
jarek198412 wrote:Czy dom szkieletowy to inaczej kanadyjka?
- tak
jarek198412 wrote:Wcześniej czytałem o domach z pudełka , czy to to samo?
- i tak i nie
jarek198412 wrote:No i ostatnie i najważniejsze ile może kosztować budowa takiego domu "pod klucz" nie chodzi mi o dokładnie taki dom ale bardzo podobają mi się domy z takimi oknami.
- a kto to wie ???

Ty chcesz ,aby ktoś na podstawie zdjęcia wycenił dom !!! sorry, za te uszczypliwości
pozdrawiam

jarek198412
Posts: 6
Joined: Sat 19 Jan, 2008

Post by jarek198412 » Sun 20 Jan, 2008

heh faktycznie jestem leniewy, ale kiedy znalazłem te forum rzuciłem się dorazu do pisania :wink: no ale mam jeszcze pytanie dotyczące tych domów z pudełek, natomiast czy są tańsze ?

Drugie :razz: dom o który mi chodziło powierzchnia parteru 100-120 m2 pomieszczenia:
- kuchnia z salonem
- toaleta pomieszczenie gospodarcze
- pokój / gabinet
- pokój / siłownia
- poddasze 3 sypialnie, duża garderoba, duża łazeinka, osobna toaleta góra 70 - 80 m2

Zaznaczam że chce żeby w domu były jak największe okna tak jak na zdjęciu.

jarek198412
Posts: 6
Joined: Sat 19 Jan, 2008

Post by jarek198412 » Sun 20 Jan, 2008

A jeszcze jedno , co myślicie o firmie HAAS , droga jest?

czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Sun 20 Jan, 2008

Witam
widzę ,że wziąłeś się trochę do pracy :smile:
jarek198412 wrote:A jeszcze jedno , co myślicie o firmie HAAS , droga jest?
- cenowo raczej z górnej półki
jarek198412 wrote:mam jeszcze pytanie dotyczące tych domów z pudełek, natomiast czy są tańsze ?
domy z pudełek to nazwa zwyczajowa - prawidłowo powinno brzmieć DOMY PREFABRYKOWANE
cenowo zazwyczaj są droższe

firma HAAS produkuje właśnie domy prefabrykowane

a cena takiego domu ?? 200m powierzchni użytkowej X 3000 - 5000 pln za metr
pozdrawiam

jarek198412
Posts: 6
Joined: Sat 19 Jan, 2008

Post by jarek198412 » Sun 20 Jan, 2008

Acha, :neutral: 3000-5000 za metr to strasznie drogo hmm to może powiesz mi w jakiej technologi wykonać taki dom, żeby był w miare tani? a ja podaje rzuty tego domu.

Image

Image

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Sat 08 Nov, 2008

fajna chatka...ciekawy dach ...ale tanio to sie tego nie zbuduje.....wielkie przeszklenia w profilach z aluminium znacznie podwyszy koszt i bez wzgledu na technologie cena bedzie wyzsza niz standard...ale domek ladny....

kozi_rocks
Posts: 116
Joined: Wed 28 Jun, 2006
Location: Wrocław

Post by kozi_rocks » Sat 08 Nov, 2008

To co jest plusem w budownictwie drewnianym to m.in. szybkosc ocieplenia w zimie i plynace ze sporej ilosci izolacji zyski z ogrzewania...to z kolei prowadzi do tematu, ze w lecie, przy tak sporych rozmiarach przeszklen, moze powstac problem przegrzewania (jednym z warunkow ku temu jest poludniowe polozenie tych okien).
Oprocz przeszklen, cene podbije jeszcze dach (w tym projekcie). Nieregularna bryla budynku podwyzsza ilosc drewna potrzebnego do budowy.

Jesli lubisz duze przeszklenia sprawdz (niemiecka zdaje sie) firme Huf House. Jest to odmiana budownictwa drewnianego nazwana 'post & beam' (slupy i belki).

ewaka
Posts: 130
Joined: Thu 04 Oct, 2007

Post by ewaka » Sun 09 Nov, 2008

jarek198412 wrote:Acha, :neutral: 3000-5000 za metr to strasznie drogo hmm to może powiesz mi w jakiej technologi wykonać taki dom, żeby był w miare tani?
obawiam się, ze wszystko w twoim potencjalnym wyborze mowi przeciw temu, zeby twój dom był "w miarę" tani...
1. jest duży :)
2. ma nieregularną bryłę
3. wielospadowy dach w dodatku w "pływającymi" elementami
4. sporo przeszklen i to wymagających "drogich" technologii wykonania, w dodatki, których nie zrobi kazda zwykła ekipa od domowej budowlanki.

moim zdaniem to dosyć ekskluzywna impreza :) ale każdy liczy swoją miarą mozliwości.

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Sun 09 Nov, 2008

Podpisuje sie, fajna chata, ale zapowiadaja sie koszty, ze hej!



Post Reply

Return to “Projekty budowlane domów szkieletowych”