Domki Danmar ?!

Techniczne aspekty projektów domów szkieletowych
Post Reply
mariofax
Posts: 10
Joined: Sat 16 Feb, 2008
Location: woj. pomorskie

Domki Danmar ?!

Post by mariofax » Sat 16 Feb, 2008

Hello :smile:
Chciałbym się dowiedzieć opinii userów którzy budowali z tą firmą, tudzież ekspertów na temat domków proponowanych przez tą firmę ?!
Jak już Danmar http://www.danmardomy.pl/index.php?i=7 Wam postawił, to jakie koszty były?
Sam osobiście przychylam się do wykończenia standardowego, a nie drewnianego... chciałbym tam stawić kominek, żeby ciut "klimatycznie" a w chłodne dni ciepło było... ciekawe ile by to kosztowało...
Projekty które wstępnie wybrałem to...

ps. a może taniej będzie postawić domek z dachem dwuspadowym, od 45 do 55 stopni dachu, powierzchnia ok. 80 m kw. ?
Attachments
Danmar VIII b.jpg
Danmar VIa - oki.jpg


kompp
Posts: 3
Joined: Thu 22 Jun, 2006
Location: Malbork

Post by kompp » Wed 29 Oct, 2008

Mam dom z Danmaru.
VIIIb wersja całoroczna trochę powiększona. Cena wyszła 2x od katalogowej a wykończenie to kolejne 2x (jeszcze w trakcie). Nie polecam jako dom całoroczny - nie jest przystosowany do tego i nie jest precyzyjnie wykonany.
Belki nośne są śmiesznie cienkie i stropy się uginają na kilka centymetrów. Kominek można zastosować ale są niskie stropy i trzeba go dobrze zaizolować. Konstrukcja jest robiona "na oko" co 50 do 90 cm jak wyjdzie dlatego trzeba się trochę napocić ze stelażem pod płyty G-K. To jest typowo konstrukcja pod boazerię.
Dach z blachodachówki - nie polecam - cieknie w kilku miejscach - może ondulinę lepiej kładą.
Sprawdzaj wszystko na bieżąco bo reklamacje tam nie istnieją - przynajmniej w moim przypadku - muszę sam sobie wszystko naprawić. Wszystko jest zbijane gwoździami bez łączników metalowych i żadnych wkrętów.
Projekt nie zawiera wykończenia wnętrz (wytycznych), instalacji, wentylacji.
Pozdrawiam

User avatar
greg30
Posts: 70
Joined: Fri 01 Jun, 2007
Location: Gdansk

Post by greg30 » Sat 29 Nov, 2008

kompp wrote:Sprawdzaj wszystko na bieżąco bo reklamacje tam nie istnieją - przynajmniej w moim przypadku - muszę sam sobie wszystko naprawić.
Projekt nie zawiera wykończenia wnętrz (wytycznych), instalacji, wentylacji.
Pozdrawiam
Dziwne, u mnie reklamacje istnieja na telefon. Bez klopotu. Projekt mam kompletny. No moze to roznica taka, ze mam dom caloroczny szkieletowy z tejze firmy.
Ja nie narzekam. Wlasnie wykanczam. :lol: dom a nie siebie. :wink:
"Tylko te drzwi pozostaną zamknięte, do których nie pukałeś."


Post Reply

Return to “Projekty budowlane domów szkieletowych”