Nowa wełna KRONOTERM FG OD KRONOPOLU

Techniczne aspekty materiałów dla domów szkieletowych
Post Reply
BRYLANT
Posts: 4
Joined: Thu 28 Sep, 2006

Nowa wełna KRONOTERM FG OD KRONOPOLU

Post by BRYLANT » Thu 28 Sep, 2006

Witam wszytskich
Mam pytanie do Pana Wojtka
Prosze o pana opinie na temat nowej wełny produkowanej przez Kronopol a konkretnie przez koncern krono w niemczech pod nazwa KRONOTERM FG.
Jest to wełna z włókien drzewnych o właściwosciach takich samych a w niektórych przypadkach nawet lepszych niz wełna szklana czy mineralna.
Cenowo kształtuje sie na poziomie wełny mineralnej ROKMIN.
Pozdrawiam BRYLANT


Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Tue 03 Oct, 2006

Wszelkie izolacje termiczne, mogące mieć zastosowanie w budownictwie drewnianym, są w naszym zainteresowaniu.

O ile mi wiadomo, Kronoterm nie ma jeszcze dopuszczenia do stosowania na rynku polskim. Nie mniej uważam,ze materiał godny uwagi.

Jednocześnie zapraszam na strony firmy Steico z Czarnkowa - http://www.steico.com gdzie znajdziesz krajowego producenta wełny drzewnej.

BRYLANT
Posts: 4
Joined: Thu 28 Sep, 2006

Post by BRYLANT » Sun 29 Oct, 2006

Witam
:arrow: KRONOTHERM FB jest na naszym rynku od ponad miesiaca i z doswiadczenia wiem ze reakcje co do tego typu doscieplenia sa bardzo pozytywne.
Zwazywszy ze od 17.10.2006 wszyscy produceci wełny mineralnej zapowiedzieli ze nie realizuja zamówien złożonych po 17.10.2006 to dostepnosc KRONOTHERM-u FG jest praktycznie od ręki.
Co do ceny to KRONOPOL wprowadził tek produkt w cenach o 3-4 zł taniej niz najgarsza wełna ROCKWOOL-oska,wiec jest to towar w obecnym okresie bardzo rozchwytywany.
Wełna drzwena KRONOTHERM FG posiada wszelkie aprobaty techniczne ,certyfikaty na unie europejska inne doskumenty potrzebne do rozprowadzania go na terenie POLSKI.
Ps. Wełna drzewna wystepuje w grubosciach 50,80,100,160,200 mm

Pozdrawiam
Sławomir Olszewski
Elado Zielona Góra

gielator
Posts: 6
Joined: Tue 11 Sep, 2007

KRONOTHERM FG - Steicoflex

Post by gielator » Fri 14 Sep, 2007

to jest ten sam material i mysle ze producent tez :) juz o tym wspominalem, kwestia tylko ceny a tu mysle ze mam taniej steicoflex, jestem przedstawicielem :)
prosze podac specyfikacje to podesle kalkulacje
pozdrawiam

katja13
Posts: 4
Joined: Wed 21 Dec, 2005

Post by katja13 » Sun 16 Dec, 2007

Witam specjalistów od wełny drzewnej :grin:
Mam zamiar ocieplić tą wełną od wewnątrz chałupę z bali. Ścianę od wewnątrz zamierzam wykończyć tynkiem glinianym. Zdaję sobie sprawę , że płyty te nie powinny raczej mieć styczności z tynkiem, a może jednak?
Są na rynku płyty drzewne Heraklith, które nadają się pod tynk http://heraklith.com.pl/html/?site=heraklith_bm, tyle, że cena powala.
Co o tym sądzicie?

Pozdrawiam

cody
Posts: 8
Joined: Sun 25 Nov, 2007

Post by cody » Tue 25 Dec, 2007

Czy ta wełna nadaje się do wyciszenia stropu ze ślepym pułapem ?
Pozdrawiam

cody
Posts: 8
Joined: Sun 25 Nov, 2007

Post by cody » Fri 28 Dec, 2007

Zastanawiam się czy 10 cm tej wełny dać pod deski ślepego pułapu czy na nie. Gęstość tej wełny to 45 kg/m3, a to oznacza 4,5 kg dla 10 cm warstwy dla jednego metra kw powierzchni. Boję się że to będzie za dużo dla podsufitki. Pierwotnie była tam wolna przestrzeń.
Pozdrawiam

benek
Posts: 16
Joined: Fri 04 May, 2007

Post by benek » Mon 28 Apr, 2008

która wełna skutecznie chroni przed gryzoniami.
benek

kiper
Posts: 15
Joined: Tue 22 May, 2007

Post by kiper » Tue 29 Apr, 2008

witam i jeszcze ja mam małe pytanie, czy ta wełna się pali?

Rebelia
Posts: 26
Joined: Wed 12 Nov, 2008

Post by Rebelia » Thu 20 Nov, 2008

benek wrote:która wełna skutecznie chroni przed gryzoniami.
Też jestem ciekawa.

ewaka
Posts: 130
Joined: Thu 04 Oct, 2007

Post by ewaka » Thu 20 Nov, 2008

Rebelia wrote:
benek wrote:która wełna skutecznie chroni przed gryzoniami.
Też jestem ciekawa.
Żadna. Wełna służy do izolacji cieplnej i akustycznej, a nie do ochrony przed gryzoniami!
Zdesperowane gryzonie żrą wełnę, styropian, paprykę chili i plastik, więc nikt nie da ci gwarancji, na to ze nie bedą próbowały wszystkiego.

Scottie28
Posts: 25
Joined: Tue 08 Jul, 2008

Post by Scottie28 » Thu 20 Nov, 2008

kiper wrote:witam i jeszcze ja mam małe pytanie, czy ta wełna się pali?
Mam w garażu próbki Steico Flex i innych produktów, probowałem ale sie nie da podpalić.

Scottie28
Posts: 25
Joined: Tue 08 Jul, 2008

Post by Scottie28 » Thu 20 Nov, 2008

Na gryzonie polecam KOTA!

ewaka
Posts: 130
Joined: Thu 04 Oct, 2007

Post by ewaka » Thu 20 Nov, 2008

Scottie28 wrote:
kiper wrote:witam i jeszcze ja mam małe pytanie, czy ta wełna się pali?
Mam w garażu próbki Steico Flex i innych produktów, probowałem ale sie nie da podpalić.
Widzialam filmy z robionych prób ogniowych różnych materiałów, podpalanie to pikuś. Wrzuć do kominka na 30 minut, to ci więcej prawdy powie :)



Post Reply

Return to “Materiały budowlane dla domów szkieletowych”