okna pcv czy drewniane

Techniczne aspekty materiałów dla domów szkieletowych
Post Reply
dzikus28
Posts: 2
Joined: Wed 25 Apr, 2007

okna pcv czy drewniane

Post by dzikus28 » Thu 26 Apr, 2007

Panie Nitka mam dylemat...czy okna pcv czy okna drewniane??oczywiscie do domu drewnianego..
za pcv przemawia cena i bezobslugowosc..a drewniane maja wyzsza duzo cene jak rowniez co kilka lat wymagaja renowacji prosze o pomoc..


adiz1
Posts: 53
Joined: Mon 14 Aug, 2006
Location: Częstochowa

Post by adiz1 » Thu 26 Apr, 2007

Tak jak napisałeś - nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Gdyby nie cena pewnie więcej osób montowało by okna drewniane, z drugiej strony jak przypomnę sobie te domowe akcje pod hasłem "malujemy okna" to brrr... Zdecydowałem się na pośredni wariant: PCV, ale w ładnej okleinie imitującej drewno :-)

werbisz
Posts: 6
Joined: Sat 05 Jan, 2008

Post by werbisz » Wed 09 Jan, 2008

To fakt, w dodatku plastiki, mają rozwiązania wariantowe, można przecież zamówić kolor dwustronny, np. bialy od wewnątrz, kolor drewna na zewnątrz.

Sergiusz
Posts: 7
Joined: Mon 31 Dec, 2007

Post by Sergiusz » Sun 13 Jan, 2008

adiz1 wrote:Tak jak napisałeś - nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Gdyby nie cena pewnie więcej osób montowało by okna drewniane, z drugiej strony jak przypomnę sobie te domowe akcje pod hasłem "malujemy okna" to brrr... Zdecydowałem się na pośredni wariant: PCV, ale w ładnej okleinie imitującej drewno :-)
zgadzam się z Pana opinia ...ja własnie jestem na tym etapie doboru okien z żona i w rachube wchodzi tylko onko PCV z okleina imitująca drewno...

Kasia i Paweł
Posts: 7
Joined: Wed 14 May, 2008

Post by Kasia i Paweł » Wed 14 May, 2008

My też właśnie wybieramy okna. A ilu doradców tyle opinii. Drewno jest ładniejsze ale ograniczony budżet przemawia za plastikiem.
Kasia i Paweł

emailoo
Posts: 1
Joined: Mon 23 Feb, 2009

Post by emailoo » Mon 23 Feb, 2009

Witam, wybór nie jest łatwy,
okna drewniane są wiadomo drogie, ale komfort z ich posiadania jeżeli ktosceni dobre rzeczy ogromny.
Trzeba brać pod uwagę również fakt że okna drewniane wymagają konserwacji!
Dobra oferta producenta tychże właśnie okien z drewna firma Wojtkowiak z Sicin koło Zielonej Góry www.wojtkowiak.pl
Natomiast okna PCV to komfort, nic nie trzeba robić tylko myć.
Tutaj jednak kuszące jest aby zaoszczędzić na tych oknach, bo na rynku można znaleźć naprawdę tanie okna z PCV, ale pytanie czy dobre, czy kolor nie wyblaknie, czy się nie odkształcą, czy spełniają wszystkie normy.
Nie tanim, ale jakościowo dobrym producentem okien z PCV jest firma Dekorplast ze Zgorzelca www.dekorplast.com
Standardowo w ofercie okna pięciokomorowe, my natomiast robimy częste zaopatrzenia właśnie w tych firmach ponieważ prowadzimy usługi budowlane.
Są klienci którzy decydują się na drewno, są też tacy co chcą PCV, wybór należy do Ciebie i za każdym razem cokolwiek nie wybierzesz będzie on słuszny, pod warunkiem że nie zaoszczędzisz na jakości!



Post Reply

Return to “Materiały budowlane dla domów szkieletowych”