Pellet

Techniczne aspekty materiałów dla domów szkieletowych
Post Reply
biczu
Posts: 10
Joined: Wed 17 Dec, 2008

Pellet

Post by biczu » Tue 20 Jan, 2009

Witam.Mam pytanie w związku z ogrzewaniem domu.Planuje zakup pieca z podajnikiem,na pellet.Czy ma ktoś doświadczenie z tą forma ogrzewania.Cena taka sobie,za tonę pelletu trzeba zapłacić ok.600-700 zł.Poza tym piec drogi,ale wygoda(za którą trzeba zaplacić).No i czysto i ekologicznie w domu.Proszę o opinie.


Scottie28
Posts: 25
Joined: Tue 08 Jul, 2008

Post by Scottie28 » Mon 26 Jan, 2009

Biczu - ja mam doświadczenie, generalnie ok ale poszukaj pellet mozna kupic taniej. Co do pieca szukaj z automatycznym zapalnikime wtedy dopiero masz wygode.

biczu
Posts: 10
Joined: Wed 17 Dec, 2008

Post by biczu » Mon 26 Jan, 2009

Dzięki wiekie za podpowiedz.Co do ceny pelletu,to mam problem,bo mieszkam na Podkarpaciu,a tutaj nie ma w ogóle dostawcy.Podana cena to Barlinek,maja gratis dostawe powyzej tony.Będę jeszcze szukać.A co mógłyś mi napisać o wydajności pelletu i jego użytkowaniu.Mam do ogrzania 150 m.Ile może mi pójśc na sezon zimowy?Będę wdzięczny za odpowiedz.

Scottie28
Posts: 25
Joined: Tue 08 Jul, 2008

Post by Scottie28 » Mon 26 Jan, 2009

Nie mozna tego okreslic szczegolowo, zalezy jak masz zrobiona izolacje i cala reszta, jakos peletu. Szukaj w tartakach na podkarpaciu - wiele z nich produkuje pelet ze swoich odpadow, na Mazurach to juz standard. Jak cos pisz na mail.


Post Reply

Return to “Materiały budowlane dla domów szkieletowych”