ja juz dokonałem wyboru...

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
Post Reply
piotrek1
Posts: 6
Joined: Mon 04 Dec, 2006
Location: Kołobrzeg

ja juz dokonałem wyboru...

Post by piotrek1 » Mon 18 Dec, 2006

Witam Panie Wojtku oraz was drodzy przyjaciele, którzy tak jak ja miałem i mam wątpliwości co do wyboru - drewniany czy murowany...
Zdecydowalismy sie na dom szkieletowy, więc pozostawała nam decyzja dotycząca wyboru firmy budowlanej. Na rynku jak się sami już zorientowaliście działa bardzo dużo firm, które stawiają domy własnie w takiej technologii..Prowadziliśmy rozmowy z kilkoma firmami i wniosek który mozna sobie wysnuć to taki, że nie da się zbudować dobrego jakościowo domu za małe pieniądze, wbrew temu co pisza i mówią firmy które takie domki budują... Nie jesteśmy zamoznymi ludźmi i tak jak każdy chcielibysmy mieć dom najlepiej za darmo, lecz myślimy sobie że warto troszeczke dołożyć i wybudować dom ,który nie bedzie nam spędzał snu z powiek za jakiś czas... Wszystkie firmy na rynku które cenią sobie jakość przede wszystkim mają podobne ceny - bardzo wysokie z porównaniu z konkurencją, która stawia raczej na ilość jak na jakość. Zdecydowaliśmy się postawić dom z firmą HAAS, który bedzie pierwszym domem tej firmy na terenie woj. zachodniopomorskiego. ( nie wiem czy to prawda Panie Wojtku )Termin zakończenia inwestycji przewidujemy na wrześień 2007 roku, lecz o wszystkich postepach bedziemy na bieżąco powiadamiać. Panie Wojtku niech nam Pan powie czy dokonaliśmy dobrego wyboru stawiając nasz wymarzony dom z firmą HAAS? Wszystkich którzy mają podobne wątpliwości co do firmy oraz technologii mogą po rozpoczęciu prac podjechac i zobaczyć jak to wygląda w rzeczywistości, aby zbyt pochopnie nie podpisac umowy z nieodpowiednią firmą...wszak to decyzja na długie lata...


monicb
Posts: 7
Joined: Thu 18 Jan, 2007
Location: mazowieckie

Post by monicb » Thu 18 Jan, 2007

Właśnie kogoś takiego szukałam !
Ja również zamierzam budować "dom gotowy". Na razie najbardziej podoba nam się firma HAAs - pomijajac ceny ;) Wydaja się solidni.
Z chęcią będe śledzić Pana zmagania (mam nadzieje niezbyt ciężkie) podczas realizacji. Jeśli można wiedzieć na jakim jest Pan etapie i od kiedy planuje Pan zacząć inwestycje ?
Nam się podoba Top Line 125, a który projekt Pan wybrał ?
Jestem również ciekawa co Pan Wojtek Panu powiedział na temat firmy Haas. Z teo co sie zorientowałam jest on raczej zwolennikiem firm polskich, wyłączając Unibud.
Monika

zxr
Posts: 28
Joined: Sat 13 Jan, 2007
Location: Szczecin

Post by zxr » Fri 19 Jan, 2007

Do Piotrka1 - czy kontaktowałeś się z firmą Trak-Bud z Kołobrzegu?
Jeśli tak, to co przemówiło za, a co przeciw?

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Fri 19 Jan, 2007

monicb wrote:Z teo co sie zorientowałam jest on raczej zwolennikiem firm polskich, wyłączając Unibud.
Może jest w tym trochę racji, choć przeciwko Hass'owi nic nie mam, a raczej współpracujemy w ramach Stowarzyszenie Dom Drewniany, którego Hass jest również członkiem. Jest to firma niemiecka, stamtąd też przywożą domy, stąd może mają trochę inną cenę niż domy produkowane przez firmy polskie. Domy też cechuje niemiecka solidność.

Co innego mogę powiedzieć, i to z własnego doświadczenia, o firmie Unibud. Fakt firma posiada liczne niemieckie certyfikaty, ale które musi przestrzegać na rynku niemieckim. Nie spotkałem się z tą (niemiecką) jakością na ich budowach w Polsce, a raczej wprost przeciwnie; moje doświadczenia wyniesione z budów firmy Unibud są raczej takie by nie polecać tej firmy. Znam firmy, które żadnych certyfikatów nie posiadają, a na naszym, krajowym rynku budują zdecydowanie lepiej niż Unibud.

piotrek1
Posts: 6
Joined: Mon 04 Dec, 2006
Location: Kołobrzeg

Odpowiedź dla zxr

Post by piotrek1 » Fri 19 Jan, 2007

Witaj zxr...

Znam dobrze firmę Track - Bud z Byszewa...Osobiście nie zdecydowałbym sie na wybudowanie domu z tą firmą...Znam kilku jej pracowników, którzy pracując tam nie maja dobrego zdania o niej...Firma generalnie odnosze wrażenie, że idzie na ilość a nie na jakość...ich motto mogłoby brzmieć...dzisiaj drzewo w lesie jutro u ciebie w domu...
ja nie odważyłem sie zaryzykować...a ceny tez nie maja za rewelacyjne...wiec wole dołozyć i szukać firmy która dba o swój wizerunek.

Pozdrawiam

piotrek1
Posts: 6
Joined: Mon 04 Dec, 2006
Location: Kołobrzeg

Post by piotrek1 » Fri 19 Jan, 2007

Witaj monicb...

Jestem na etapie projektowania domu oraz walki z biurokracją...
Inwestycje planuję rozpocząć na Wrzesień, jednakże wszystko zależy w jak szybkim czasie dostanę pozwolenie na budowę..Zdecydowałem sie wybrać dom z firmy HAAS gdyz pozwala miec nadzieję że bedzie to dom budowany z należytą starannościa i z najlepszych materiałów. Oglądałem kilka domów nie tylko szkieletowych ale i murowanych, które po dwóch latach zaczynają odsłaniać fuszerkę i nazwijmy to po imieniu bandytyzm budowlany. Dzisiaj nastapiły takie czasy, ze i materiały strasznie drożeja i o dobrego pracownika budowlanego coraz trudniej. ci co zostali maja tak duzo pracy że sie nie wyrabiają,a inni udają że znają się na swojej robocie i wszystko psuja za co trzeba im zapłacić tez nie małe pieniadze. Przykładem jest mój serdeczny przyjaciel, który zlecił budowę domu jednej z firm, ta zleciła budowę podwykonawcy, a podwykonawca cześć prac zlecił nastepnemu podwykonawcy. Efektem ich pracy jest dom w którym po roku mieszkania pękały ściany, pęknął balkon itp. Ekipa była już dwa razy na poprawkach gwarancyjnych.. takie jest zycie..niestety.
Zdecydowaliśmy sie na domek Torino, lecz koncepcja tego domu jest przez nas indywidualnie zaprojektowana, bedzie w nim wiele różnych zmian...wieć moznaby powiedzieć, że jest to troszeczke indywidualny projekt.
Na temat firmy Haas nie dowiedziałem się od Pana Wojtka niczego. Sam długo musiałem śledzić różne artykuły na temat tej firmy zanim zdecydowałem sie na podpisanie z nimi umowy. Jednakże przed tym rozpatrywałem propozycje wielu firm polskich i z wieloma firmami rozmawiałem. Efektem rozmów jest podpisanie umowy z firmą HAAS.
Pewnie nie dotarłem do wszystkich firm polskich które stawiaja domy w systemie szkieletowym, jednakże jestem ostrożny i mogę mieć wiele obaw co do jakości wykonywanej przez nich pracy.
Niech mi Pani powie gdzie Pani planuje rozpocząć swoją inwestycję i kiedy?

Pozdrawiam

volume
Posts: 5
Joined: Thu 19 Apr, 2007
Location: Szczecinek
Contact:

Post by volume » Thu 19 Apr, 2007

Witam. czy ktos moglby podac namiary na firmę Hass?

Gorgio
Posts: 2
Joined: Wed 11 Apr, 2007

Post by Gorgio » Sat 21 Apr, 2007


piotrek1
Posts: 6
Joined: Mon 04 Dec, 2006
Location: Kołobrzeg

Post by piotrek1 » Mon 23 Apr, 2007

Dokładnie na tej stronie znajdziecie niezbedne telefony, jak równiez wstepną ofertę firmy haas. :wink:

volume
Posts: 5
Joined: Thu 19 Apr, 2007
Location: Szczecinek
Contact:

Post by volume » Tue 24 Apr, 2007

dzieki za link

mzaremba
Posts: 1
Joined: Thu 31 May, 2007

Post by mzaremba » Tue 05 Jun, 2007

Witam serdecznie - mam pytaie do Pana Wojtka. Jestem po wstępym spotkaniu z firmą Unibud - wywarli na mnie bardzo dobre wrażenie. Z tego co czytam na tym Forum nie jest Pan zwolennikiem tej firmy - jednak wszystkie informacje z Pana strony na temat tej firmy są już mocno zakurzone.

Moje pytanie czy dalej miewa Pan negatywne doświadczenia z tą firmą, czy moze zmieniło sie coś na lepsze?

biegal
Posts: 3
Joined: Sat 14 Apr, 2007
Location: Piotrkow Tryb.

Haas - Unibud

Post by biegal » Fri 08 Jun, 2007

Witam serdecznie,
jak chyba wielu poprzednikow zaczynam od ' szukam rzetelnego wykonawcy...'

Akurat w tym temacie przewijaja sie dwie firmy:Haas i Unibud, z ktorymi zamierzam sie spotkac w najblizszym czasie. Z dotychczasowych postow Haas ma jak widze dosc dobra opnie - a jak jest w koncu z Unibudem?Poprawili sie,poprawiaja czy tez dopiero planuja sie poprawic ???
Pytanie do Pana Wojtka: czego w szczegolnosci dotycza zarzuty wobec Unibudu? Chetnie zapytam ich podczas rozmowy...
I czy w regionie lubuskim jest firma zrzeszona w Centrum Budownictwa Szkieletowego?

Pozdrawiam serdecznie
biegal

Adalbert
Posts: 4
Joined: Tue 03 Jul, 2007

do biegala- z piotrkowa niedaleko do łodzi, uważaj na Kar!

Post by Adalbert » Wed 04 Jul, 2007

z własnego przykrego doświadczenia radzę aby przypadkiem nie trafic do firmy Kar, bo wtedy, i z tego co widzę na forum oraz ze zdania p.Nitki, nie jestem odosobninym przypadkiem. Przestrzegam przed firmą prezesów Stolarków bardzo stanowczo, bo łatwo za ich pośrednictwem ulec ułudzie i potem pozostać bez domu i bez pieniędzy, pozdrawiam

piotrek1
Posts: 6
Joined: Mon 04 Dec, 2006
Location: Kołobrzeg

Post by piotrek1 » Tue 29 Jan, 2008

Witam wszystkich.
Chciałbym się zapytać jak układa się wam współpraca z firmą Haas , oczywiści ci którzy się na taką współpracę zdecydowali i zaczęli realizować inwestycję?
Ja w trakcie robót budowlanych zrywam umowę z tą firmą i sprawa najprawdopodobniej trafi do sądu. Jest jeszcze kilku podobnie oszukanych inwestorów na terenie Polski, dlatego bardzo proszę o kontakt ze mną.

pozdrawiam

bozena1961
Posts: 3
Joined: Tue 29 Jan, 2008

Post by bozena1961 » Tue 29 Jan, 2008

Zdecyduje sie na firme z Rumii. Cchciałabym przed podjeciem ostatecznej decyzji obejrzeć domy postawione przez tą firme najlepiej w Trojmieście. Prosze o kontakt jesli jest to mozliwe.



Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”