Szukam opinii o Comforthome i Apis

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
Post Reply
marekhall
Posts: 1
Joined: Mon 07 Jan, 2008
Location: Kraków

Szukam opinii o Comforthome i Apis

Post by marekhall » Mon 07 Jan, 2008

Witajcie,
Czy ktoś z Was miał możliwość współpracy z Comforthome lubi Apis? Szukam opinii na ich temat. Warto z nimi budować?

Pzdr
Marek


sidor7
Posts: 1
Joined: Sun 27 Jan, 2008
Location: Sosnowiec

Post by sidor7 » Sun 27 Jan, 2008

Witam,
Również chciałem zapytać o ComfortHome - w zasadzie wszelkie informacje będą dla mnie użyteczne :)
Może ktoś potrafi odpowiedzieć na pytanie dlaczego na stronie ComfortHome w "realizacjach" jest ten sam budynek co w "realizacjach" firmy Multieko??? Plagiat, współpraca czy jeszcze coś innego?

Pozdrawiam
Piotrek

PIM FREDA
Posts: 48
Joined: Tue 27 Mar, 2007

Post by PIM FREDA » Fri 29 Feb, 2008

Witam
znam firmę Apis już od roku z nimi współpracuję!! właśnie złożyłem dokumenty na pozwolenie na budowę z nimi, lecz wcześniej zrobiłem mały wywiad:
oglądałem zakład produkcyjny i to w momencie kiedy powstawał dom modelowy (ten z wioski) potwierdziłem ich realizacjie zagraniczne no i co najważniejsze obserwuje ich poczynania na aktualnych realizacjach (moi przyjaciele kończą dwa domy z nimi)
oto moja i ich opinia:
- fundamenty - fachowcy poprostu do tego stworzeni ( mistrz starej daty) ale wszystko pod linijke czysto, szybko i solidnie
- ściany nośne- sprawnie i czysto wiedzą co robią nikt się nie pałęta bez celu każdy ma zadanie i nie trzeba im mówić co mają robić (poprostu doświadczenie)
- wykończenie - tu trzeba stać!!! sprawnie, w terminach ale przez 3 dni obecności na budowie zrobiobne tyle co przez 10 dni bez opieki ( można znaleść butelki po piwe gdzieś w wentylacji)
- negocjować można wszystko od ceny po ilość punktów w elektryce
- trzeba zwrócić uwagę na dokumentację trafiają się wpadki (w projekcie 30 stopni w rzeczywistości 20 stopni)
Ogólnie rzecz ujmując polecamy tą firmę - znają się na rzeczy, mają doświadczenie i chęci oraz możliwości
ostrzegam mają terminy!!!( kolejka)

comforthome
Posts: 3
Joined: Thu 14 Aug, 2008
Location: z Krakowa
Contact:

Post by comforthome » Thu 14 Aug, 2008

Firma ComfortExpress i firma ComfortHome nie jest w żaden sposób organizacyjnie, kapitałowo i finansowo powiązana z firmą Interdom 2 czy też firmą Multieko. Służymy wszelką informacją dla naszych obecnych i potencjalnych klientów.Do wglądu są wszelkie dokumenty finansowe i rejestracyjne.
Wszystkich zainteresowanych prosimy o bezpośredni kontakt pod numer telefonu: ......... lub do biura ................................ .(ingerencja Administratora).
Jednocześnie informuję, że wszelkie przypadki pomówienia naszej firmy i godzące w dobre imię spółki będą przekazywane do prokuratury.
Z poważaniem Marzanna Suszek

Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Thu 14 Aug, 2008

comforthome wrote: wszelkie przypadki pomówienia naszej firmy i godzące w dobre imię spółki będą przekazywane do prokuratury.
Uwaga, proszę się mieć na baczności i tylko pochlebnie wyrażać się na temat firm ComfortExpress i ComfortHome.

Szanowna Pani,
tutejsze Forum służy do wymiany doświadczeń w zakresie budowy domów drewnianych, jak i do wymiany doświadczeń w zakresie wszelkich kontaktów z firmami wykonawczymi. Tak jest i tak będzie. Czy to się Pani podoba czy też nie. Zamiast straszyć naszych Forumowiczów prokuraturą, proponuję najpierw ustosunkować się do zapytań odnośnie firmy ComfortHome, np. zapytania sidor7'a -" Może ktoś potrafi odpowiedzieć na pytanie dlaczego na stronie ComfortHome w "realizacjach" jest ten sam budynek co w "realizacjach" firmy Multieko??? Plagiat, współpraca czy jeszcze coś innego?". To bardziej zapewni firmie wiarygodność niż straszenie prokuraturą.
Pozdrawiam i ... życzę wielu sukcesów w rozwoju firm ComfortExpress i ComfortHome, czy to we współpracy z prokuraturą czy też bez.

ewaka
Posts: 130
Joined: Thu 04 Oct, 2007

Post by ewaka » Thu 14 Aug, 2008

Witam Comforthome.
jezeli ktoś pomówi i skłamie, albo jest to robota czarnego PR to oczywiscie mozecie się bronić, nawet przed sądem.
Ale jezeli inwestor napisze prawdę, bo zawalicie coś na budowie lub nie wywiązecie się z umowy, albo opisze historię SWOJEJ budowy, i swoje uwagi na temat Waszego wykonastwa, i podeprze to przykładami, to ma do tego pełne prawo, bo to on Wam placi za budowę domu, i ma prawo oczekiwać dobrze wykonanej roboty.

Rozumiem, ze chcecie się bronić, ale dla zachowania dobrej atmosfery, miłoby było gdyby nie straszyła Pani potencjalnych inwestorów, przed zamieszczaniem relacji. Jak pokazało kilka przykładów, publikowanie spostrzezen inwestorów czesto dopinguje wykonawców do dbania o przykładność budowy i naprawę ewentualnych błędów.

I to jest cenne, i tacy wykonawcy się bronią, bo nikt nie jest doskonały i nieomylny, a posługując się kilkunastoma pracownikami, nie zawsze wszyscy z nich "trzymają" poziom i cały dzien z reguły nikt im na rece nie patrzy.

A ponieważ upadłość i "spuścizna" i historia Multieko jest w internecie powszechnie opisywana, a wasza firma nie jest jedyną ktora jest tu posadzana o jakies powiazania z dawnym Multieko, w ramach wysłuchania obu stron - tez chetnie przeczytam dlaczego wspomniane realizacje są te same.
Firma ComfortExpress i firma ComfortHome nie jest w żaden sposób organizacyjnie, kapitałowo i finansowo powiązana z firmą Interdom 2 czy też firmą Multieko
mogę mieć pytanie? Czy moze Pani zapewnić szukających wykonawcy, ze równiez personalnie (bo na innym forum pojawił się podobny zarzut z resztą widzę, że juz wszędzie Pani napisała komunikat)?

Jeżeli nic was nie łączy, odpowiedz na pytania, nie powinna nastręczac trudności.
pozdrawiam

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Thu 14 Aug, 2008

comforthome, Pani Marzanno Suszek,
Sprawdzenie formalne firmy to nie problem, o czym zapewne wie. Trudniej z powiązaniami osobowymi, co zapewne jest również Pani wiadome. Inwestor zazwyczaj nie wykonuje takich czynności w przeciwieństwie do osób, które trafią do mnie.

Reakcja po takim czasie (ponad 6 miesiącach) wskazuje jednoznacznie na pewne techniki działań. Jeśli będą się na tym forum powtarzać prześledzę to dokładniej i opiszę - pod pełną odpowiedzialnością prawną.

piotr.w3
Posts: 1
Joined: Thu 14 Aug, 2008

Post by piotr.w3 » Thu 14 Aug, 2008

Witam serdecznie.
Z firma Apis nie współpracowałem dlatego tez nie będę sie wypowiadać. Współpracowałem natomiast z firma Comfortexpress/Comforthome.
Z czystym sumieniem mogę ja polecić dla ludzi mających dosyć specyficzne hobby. Mianowicie jeżeli lubicie Państwo długo i bezskutecznie do kogoś dzwonić lub wysyłać setki maili oraz pasjonują Was wycieczki oraz klimat sadowego korytarza i sal, w takim razie firma Comforthome jest dla Was wyśniona i wymarzona.
Reszcie odradzam. Ja sie naciąłem.
Pozdrawiam

czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Thu 14 Aug, 2008

Wojciech Nitka wrote:Może ktoś potrafi odpowiedzieć na pytanie dlaczego na stronie ComfortHome w "realizacjach" jest ten sam budynek co w "realizacjach" firmy Multieko??? Plagiat, współpraca czy jeszcze coś innego?"
czekamy niecierpliwie na wyjaśnienia :mrgreen: :mrgreen:

jola-jola1
Posts: 1
Joined: Fri 15 Aug, 2008

Post by jola-jola1 » Fri 15 Aug, 2008

No właśnie pani Marzanno. Zgadzam sie z moimi poprzednikami.
Proszę odpowiedzieć na pytanie a nie straszyć ludzi prokuratorem.
Zresztą wiem tez od znajomej ze nie wywiązujecie sie Państwo z umów i nie płacicie podwykonawcom z zamówione i oddane projekty.
Czekam na odpowiedz i pozdrawiam.

ewaka
Posts: 130
Joined: Thu 04 Oct, 2007

Post by ewaka » Fri 15 Aug, 2008

teraz zauważyłam, ze w "etapach budowy" też jest zdjęcie domu, ktory wczesniej był pokazywany na forach jako dom Multieko w realizacji, zeby odeprzec zarzuty, ze firma nic nie buduje.

comforthome
Posts: 3
Joined: Thu 14 Aug, 2008
Location: z Krakowa
Contact:

Post by comforthome » Tue 19 Aug, 2008

Witam wszystkich,
Chciałabym przeprosić za moje wcześniejsze słowa (w szczególności ostrzeżenia), ale wybaczcie w pierwszej chwili słowa odnośnie firmy Comforthome… bardzo mnie delikatnie mówiąc zdenerwowały (jestem człowiekiem, być może starej daty, który jak coś robi, to wierzy w to co robi). Jestem z tą firmą związana od kilku miesięcy i nigdy nie spotkałam się z jakimkolwiek powiązaniem z firmą Mul… Odnośnie zadanego pytania dotyczącego umieszczenia zdjęcia wykonywanego projektu przez firme Multieko.. oraz naszą Comforthome.. , wyjaśniam, że współpracujemy z wieloma pracowniami projektowymi i nie raz zdarza się, że budujemy dom, który inna firma też realizuje. Może więc się zdarzyć nawet ten sam przedział czasowy.
W chwili obecnej nie pozostaje mi nić innego jak propozycja przekonania Państwa do skorzystania z naszych usług i prośba oceny naszej pracy.

Chciałam jeszcze nadmienić iż jesteśmy firmą ubezpieczoną i ani wcześniej , ani w chwili obecnej nie mamy żadnej sprawy sądowej.Z poważaniem Marzanna Suszek

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Tue 19 Aug, 2008

Pani Marzanno Suszek,

Zerknąłem na możliwości Pani firmy, ale opinię zachowam dla siebie. Proponuję jednak zrewidować trochę politykę firmy w świetle prawa.

adas74
Posts: 2
Joined: Tue 18 Nov, 2008

Post by adas74 » Tue 18 Nov, 2008

Oj Pani Marzanno podobno panią totalnie nic niełączy z firmą Multieko i rozumiem z braćmi Grech
W lipcu 2008 firma Comforthome prowadziła rozmowy w sprawie przejęcia realizacji budów z firmy Multieko. Firma przejęla trzy realizacje.
Dlaczego Pani o tym nie wspomniała, przecież to jest biznes i może się Pani przyznać do tego że była możliwoś zarobienia na upadku Multieko - każdy by tak zrobił. Ale Pani twierdzie że niema międzywami żadnych powiązań i to dowodzi, że Pani kłamie.

kazik
Posts: 1
Joined: Wed 14 Jan, 2009

Post by kazik » Wed 14 Jan, 2009

piotr.w3 wrote:...jeżeli lubicie Państwo długo i bezskutecznie do kogoś dzwonić lub wysyłać setki maili oraz pasjonują Was wycieczki oraz klimat sadowego korytarza i sal, w takim razie firma Comforthome jest dla Was wyśniona i wymarzona.
Reszcie odradzam. Ja sie naciąłem.
Czy mógłbym poprosić o trochę szczegółów. Firma ma ofertę korzystną cenowo - przynajmniej dla laika. Szczerze mówiąc oferta jest na tyle atrakcyjna na tle konkurencji, że aż podejrzana. Dlatego zacząłem szukać opinii.
Pozdrawiam

ewaka
Posts: 130
Joined: Thu 04 Oct, 2007

Post by ewaka » Fri 16 Jan, 2009

wydaje mi się ze w tym biznesie nie ma korzystnych ofert, sa tylko naiwni klienci....

comforthome
Posts: 3
Joined: Thu 14 Aug, 2008
Location: z Krakowa
Contact:

Post by comforthome » Tue 20 Jan, 2009

Witam

Pragnę udzielić odpowiedzi na kilka nurtujących użytkowników pytań, które pojawiły się ostatnio na forum.
Jak zauważył słusznie użytkownik adas74 przejęliśmy kilka budów poprzedniej firmy ale wymagało to raczej kontaktu z inwestorami niż z firmą konkurencyjną. Co nie oznacza że takiego kontaktu nie było, ale jedynie w celu zdobycia informacji o klientach. Proces omawiania szczegółów budów oraz podpisywanie umów przebiegał całkowicie BEZ udziału firmy Multieko.
Dlatego z całą stanowczością zaprzeczam ponownie, że mamy jakiekolwiek związek z firmą Multieko oraz osobami odpowiedzialnymi za tamtą firmę (która z tego co wiem nie istnieje prawnie). Sami mamy oczywiście podobne mniemanie co do tej firmy i w żadnym wypadku nie polecamy współpracy z nimi. Budowy przejętych klientów zbliżają się już ku końcowi co jest oczywiście jak najbardziej do sprawdzenia. Wystarczy kontakt bezpośrednio z naszą firmą. W przypadku zainteresowania jesteśmy w stanie skontaktować Państwa z tymi inwestorami w celu poznania ich opinii o naszej firmie oraz potwierdzenia naszej wiarygodności. Wkrótce zresztą na naszej stronie pojawią się zdjęcia z tychże realizacji - które mam nadzieję rozwieją wszelakie wątpliwości. Oprócz tego blisko naszej firmy jest do obejrzenia jeszcze przez jakiś czas dom w trakcie realizacji, a wkrótce dobiegnie końca budowa domku pokazowego koło naszego biura sprzedaży pozwalającego na zaprezentowanie naszej technologii co mamy nadzieję będzie stanowiło duże ułatwienie dla naszych klientów.

Co do wypowiedzi użytkownika piotr.w3
Zarzuty użytkownika są bezpodstawne. Proszę o jasne przedstawienie sprawy, której jak Pan twierdzi był jakoby uczestnikiem i która wyrobiła w Panu takie niesłuszne zdanie co do naszej firmy.
Chcemy jak najlepiej służyć naszym klientom pomocą i będziemy starać się odpowiadać na wszelkie Państwa pytania dotyczące naszej firmy i uczestniczyć aktywanie w dyskusji na forum. Mamy nadzieję, że dyskusja ta raczej obejmie w przyszłości sprawy techniczne typowo związane z budownictwem szkieletowym.
Zapraszam także serdecznie do kontaktu z naszym biurem sprzedaży w Kłaju.
Pozdrawiam
Biuro Sprzedaży i Korespondencja
ComfortHome Sp z o.o.
Kłaj 612
32-015 Kłaj

Dziękuje za poświęcony czas, w przypadku jakichkolwiek pytań proszę o kontakt telefoniczny bądź mailowy.
Wiktor Bigos
Viceprezes zarządu
tel.: 0519 513 224



Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”