moja historia

Radości i problemy związane z budową domów naszych Forumowiczów.
alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Wed 19 Mar, 2008

Czesc Bartek, ciesze sie, ze finalizujesz... Brukowanie tarasu - to jakas podpowiedz dla mnie :-) Co do odprowadzenia wody spod rynien, mnie tez bardzo to doradzal moj przyjaciel, aranzujacy ogrody przydomowe, ktory jako wykonawca proacowal przy wielkiej ilosci domow.
To dobry pomysl.


dzidek1983
Posts: 14
Joined: Mon 17 Mar, 2008
Location: Mielec

Post by dzidek1983 » Thu 20 Mar, 2008

rozumiem że chodzi o takie żółte rury z dziurkami z plastiku??

ciekawy jestem tylko dlaczego do beczek a nie np. do rowku melioracyjnego poza działkę?

Bartosz
Posts: 66
Joined: Tue 10 Apr, 2007

Post by Bartosz » Thu 20 Mar, 2008

tak, takie rury z dziurkami. Przy domu pełne, dopiero po metrze sa podlaczone takie z dziurkami. Oblozone fizelina zeby sie nie zaszlamily. Ida pod ziemia i "wchodza" do beczek zakopanych dnem do gory. Beczki zakopane na rogach dzialki.
Rowki nie wchodza w gre z paru powodow. Na okolo sa inne dzialki, nie moge wiec sasiadom spuszczac wody na ich dzialki :)
Z przodu natomiast jest droga gruntowa, w dodatku prywtna. Wiec nie ma rowkow melioracyjnych. A robic sobie bloto przed brama i furtka...

A'propos ogrzewania - liczylem to i (w teorii) inwestycja z doprowadzeneim gazu, kupnem pieca, instalacja itd. zwracałaby mi sie okolo 12 lat (na dzisiejsze ceny). Dlatego zdecydowalem sie na kominek z rozprowadzeniem, czesciowo wymuszonym.
Dziala to naprawde dobrze. Przy zerze jest az za goraco, sprawdzalem, nei da sie wrecz wytrzymac. Pisalem gdzies o tym.
pzdr

Bartosz
Posts: 66
Joined: Tue 10 Apr, 2007

Post by Bartosz » Thu 20 Mar, 2008

alek wrote:Czesc Bartek, ciesze sie, ze finalizujesz... Brukowanie tarasu - to jakas podpowiedz dla mnie :-) .
Witam,
Wiesz, ja mam nisko osadzony dom. Podmurowka na jeden schodek wiec ten taras z bruku to nie problem. Poniesiony bedzie jakies 25cm (do "zera" domu), oblozony palisada. Nad tarasem markiza 5x3 [m]. Powinno wygladac niezle.
Swoja droga juz nawet meble tarasowe wybralem :) - http://www.allegro.pl:80/show_item.php?item=308839035

pzdr

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Thu 20 Mar, 2008

Bartosz wrote:Wiesz, ja mam nisko osadzony dom. Podmurowka na jeden schodek wiec ten taras z bruku to nie problem. Poniesiony bedzie jakies 25cm (do "zera" domu), oblozony palisada. Nad tarasem markiza 5x3 [m]. Powinno wygladac niezle.
Swoja droga juz nawet meble tarasowe wybralem :) - http://www.allegro.pl:80/show_item.php?item=308839035
Witaj
Zastanawiam sie, czy palisada (drewniana) Ci dlugo wytrzyma? Moze w granicach 5 lat?
Moj przyjaciel ogrodnik wskazuje na taki okres.
Jaka ma byc ta markiza - masz projekt lub namiary?
Co do mebli - wygladaja na ciezkie, wiec juz "na stale", ciezko bedzie je zlozyc, gdzies przeniesc czy schowac :-)
Pozdrowienia

Bartosz
Posts: 66
Joined: Tue 10 Apr, 2007

Post by Bartosz » Tue 22 Apr, 2008

he he - palisada tez jest betonowa, robia takie.
Na markize wzialem namiary z allegro - wlasciwie w markizach to sa tam 2 firmy - rozmiar 5,30 x 3,10 m.
Koszt z montazem, elektryka i czujnikiem wiatru - 4800 zl. http://www.rolmax.waw.pl/index.html

nie mam zamiaru mebli skladac, chowac czy przenosic - bo i po co? To meble tarasowe, ich miejsce jest na tarasie
Attachments
DSCN2832.JPG
DSCN2834.JPG
DSCN2837.JPG
DSCN2871.JPG

Bartosz
Posts: 66
Joined: Tue 10 Apr, 2007

Post by Bartosz » Wed 14 May, 2008

NO! od tygodnia juz mieszkam, trawka wysiana, nawet czesciowo juz wzeszla, markiza zamontowana, obrazy wisza, no powiedzialbym bym: KOMPLET :)
Niestety nie moge przyzwyczaic sie mentalnie do nowego miejsca zamieszkania - caly czas czuje sie jak na budowie :)

Z kosztow dodatkowych doszly filtry do wody. Niestety w tej okolicy woda z ujecia wlasnego bardzo mocno zazelaziona, nawet do 8 mgFe/litr. To wlasciwie nie filtry a cala stacja uzdatniania :). Koszty - ok. 8k zł

Dziekuje wszystkim za pomoc, slowa wsparcia, rady. Zycze ukonczenia budow zaczetych, rozpoczecia budow zaplanowanych, podjecia nie podjetych decyzji.

W razie pytan jestem do dyspozycji - moze ktos bedzie chcial skorzystac z moich doswiadczen.
Pozdrawiam

ewaka
Posts: 130
Joined: Thu 04 Oct, 2007

Post by ewaka » Wed 14 May, 2008

gratuluję i miłego mieszkania :)
dzięki tez za relację, fascynująca lektura :)
I chyba była to jedyna na forum relacja od pomysłu do realizacji: "od słów do czynów" . Jak to zrobić, i że można :)

Dzięki

alek
Posts: 700
Joined: Fri 14 Sep, 2007

Post by alek » Wed 14 May, 2008

Tez przylaczam sie do zyczen i podziekowan.
Oczywiscie jest tu na forum pare innych relacji od a do z.



Post Reply

Return to “Historie budowy domów”