Czym uzupełnić małą szczelinę?

Techniczne aspekty budowy domów szkieletowych
Post Reply
jacekgor
Posts: 47
Joined: Wed 02 Nov, 2005

Czym uzupełnić małą szczelinę?

Post by jacekgor » Mon 05 Jan, 2009

Mam pytanie. W moim domku pomiędzy drewnianym parapetem a oknem na długości ok. pół metra zrozbiła się mała szczelinka o grubości ok. 2-3 milimetry. Chciałbym coś tam wstrzyknąć - żeby zapchać tę szczelinę. I w związku z tym moje pytanie: czego użyć do zapchania tej szczeliny. I drugie - jakiego narzędzia użyć. Czy to jakąś izolacyjną plastyczną masę tam wstrzyknąć??


Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Mon 05 Jan, 2009

Wskazane jest na początek poznanie przyczyny jej powstania i dopiero decyzja jak postąpić.

jacekgor
Posts: 47
Joined: Wed 02 Nov, 2005

Post by jacekgor » Mon 05 Jan, 2009

Przyczyną - jak sądzę - jest rozeschnięcie się drewna. Mówiąc krótko lekko się "rozjechało" - tak sądzę. Drewno na konstrukcję miało ok. 16-18 proc. wilgotności. Ale myślę że wciąż trochę dosycha.

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Tue 06 Jan, 2009

Szczelinę pomiędzy ościeżnicą i ościeżem uzupełnij pianką rozprężną (montażową), która ma możliwość użycia w temp. ujemnych. Następnie usuń nadmiar i uszczelnij zewnętrznie silikonem.

jacekgor
Posts: 47
Joined: Wed 02 Nov, 2005

Post by jacekgor » Tue 06 Jan, 2009

Dziękuję bardzo za poradę. Problem będzie tylko ze z końcówką do dozownika pianki montażowej bo szczelinka ma chyba ze 2 mm...
pozdrawiam
Jacek

puntek
Posts: 1
Joined: Sat 30 May, 2009
Location: Wrocław

szczeliny w odeskowaniu

Post by puntek » Sat 30 May, 2009

podłączę się pod wątek , problem mój polega na tym, że w moim domu dobudowano w konstrukcji szkieletowej ścianki zewnętrzne z desek wpuszczanych w siebie szczelinowo. Niestety są miejsca gdzie zrobiono to źle i też są miejsca gdzie deski zsychając się odkształciły się ukazując szczelinę.

Na razie nie postawiłem żadnej izolacji pomiędzy tymi deskami a wnętrzem domu więc stawiam pytanie w jaki sposób najbezpieczniej zapełnić te szpary ( od 2 do 7mm) , czy zakleić to np lakierem wymieszanym z trocinami? czy jakimś fixem z gotowych, czy może silikonem> . Myślałem też o tym, aby przybić z drugiej strony deskę (lub pilśnię) i dopiero od wewnątrz przybić membranę i potem izolację cieplną . Proszę o pomoc bardziej doświadczonych bądź skierowanie do wątku gdzie temat jest poruszony ( nie mogłem nic znaleźć).
dom z bali buduję ....



Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów szkieletowych”