remont i ocieplenie starego domu z bala

Techniczne aspekty budowy domów z bali
Post Reply
Rycho1
Posts: 3
Joined: Mon 16 Apr, 2007

remont i ocieplenie starego domu z bala

Post by Rycho1 » Mon 16 Apr, 2007

Zostałem właścicielem domu z bala, z roku 1935, przymierzam się do jego remontu, przeznaczenie rekreacyjne. Remont zamierzam przeprowadzić w dwóch etapach. Pierwszy etap wymiana dachu z założeniem membrany dachowej wysokoprzepuszczalnej. Planuję również założyć od zewnątrz wiatroizolację na zatyłki (fasyjaty) konstrukcja belkowa (z zewnątrz oddeskowanie, izloacja cieplna od wewnątrz w II etapie).Ściany z bala (30cm) izolowane od wewnątrz, wiatroizolacja, wełna (5cm) , paroizolacja i boazeria.
Pytanie 1: czy można zastosować membranę dachową jako wiatroizoalcję na zatyłki i ściany z bala, wiem że normy dla konstrukcji szkieletowych zalecją wiatroizoalcję na ściany ale mi zostanie membrany dachowej z dachu a poza tym mogę taniej kupić membranę niż wiatroizalcje, dom nie bedzie użytkowany stale i jest to bal a nie konstrukcja szkieltowa, choć nie wiem czy to coś zmienia?
Pytanie II: czy zachować ciągłość wiatroizolacji: ścian, zatyłków i membrany dachowej i jak to zrobić (wiatroizoalacja na ścianach bedzie od wewnątrz a wyżej od zewnątrz)?
Pytanie III: Planuję założyć paroizolację na ściany czy stosować paroizoalcję na sufit, gdyż w II etapie za ok. rok palnuję wykonać ocieplenie poddasza i założenie paroizloacji, wtedy była by zachowana ciągłość ze scianami parteru? A może nie stosowac paroizolacji, dom będzie użytkowany weekendowo?
Pytanie IV: Czy stosować aktywne paroizloacje, koszty 3-4 wyższy niż standardowa paroizolacje ale czy w przypadku domu z bala nie bedzie to gorsze niż zwykła paroizolacja, więcej pary będzie przechodziło do bala, choć ten dom nie miał wogóle izlolacji tylko marny tynk i stoi 70 lat?
Jak widać wątpliwości mam wiele, na mojego projektanta nie mogę liczyć, on mi tylko robi projekt wymiany dachu. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
Rycho


Rycho1
Posts: 3
Joined: Mon 16 Apr, 2007

Post by Rycho1 » Tue 08 May, 2007

Szanowni Forumowicze
Byłbym wdzięczny za sugestie w powyższych tematach
Rycho

Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów z bali”