Wolf Siemianowice Śl.

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
Post Reply
KasiaE
Posts: 3
Joined: Fri 24 Mar, 2006

Wolf Siemianowice Śl.

Post by KasiaE » Sun 23 Jul, 2006

Panie Wojtku,
Po wielu przemyśleniach i analizach sytuacji wybraliśmy w końcu firmę, która ma wybudować nasz wymarzony dom - firmę Wolf z Siemianowic Śl. Już prawie wynegocjowaliśmy cenę, za tydzień mamy podpisywać umowę i ...dziś całkiem przypadkowo usłyszeliśmy bardzo niepochlebną oiponię na temat jakości domków, które w Tychach budowała ta firma.
W związku z tym mam gorącą prośbę. Przeglądając forum zauważyłam, ze nie wypowiedział sie Pan nigdy otwarcie na temat firmy Wolf. Czy mógłby Pan jednak wyrazić swoje zdanie?
Pozdrawiam i z góry dziękuję!


czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Sun 23 Jul, 2006

dziś całkiem przypadkowo usłyszeliśmy bardzo niepochlebną oiponię na temat jakości domków, które w Tychach budowała ta firma.
to chyba niemożliwe - firma jest przecież członkiem Stowarzyszenia Dom Drewniany, winna więc gwarantować wysoką jakość usług ,stosowanych materiałów itd :wink: :wink:
pozdrawiam

KasiaE
Posts: 3
Joined: Fri 24 Mar, 2006

Post by KasiaE » Mon 24 Jul, 2006

no właśnie, cały czas mieliśmy przekonanie że nasz wybór jest dobry, opinia dotyczy osiedla budowanego przez firmę wolf w Tychach, ale jest to opinia z drugiej ręki więc może to tylko takie gadanie
mam nadzieję... tak czy inaczej, bardzo proszę o odpowiedź eksperta
a może ktoś budował z wolfem????

pawelhrv
Posts: 1
Joined: Sun 20 Aug, 2006

Post by pawelhrv » Sun 20 Aug, 2006

właśnie firma Wolf Siemianowice zaczęła budować dla nas dom w Mysłowicach, wszystko szło dobrze przez pierwsze cztery dni od rozpoczęcia montażu domu. Po czterech dniach w niedziele spadł mocny deszcz, a pracownicy nagannie zabezpieczyli budowę (niezamknięty dach) w rezultacie spora cześć ścian i stropów zostało poważnie zalana. Z wat mineralnych można były wykręcać wodę, płyty wiórowy i gipsowe oczywiści tez mokre. Ku naszemu ogromnemu zdziwieniu Wolf traktuje sprawie jako normalna, tłumaczy ze wszystko wyschnie. Po 7 dniach na wacie mineralnej pojawiły się pierwsze grzyby, woda wciąż schnie, Wolf nic sobie z tego nie robi dalej twierdzi ze to normalne i kontynuują budowę.

Sprawa jest rozwojowa. Posiadamy spora kolekcji zdjęć jak to w rzeczywistości wygląda.

Technologia wygląda dobrze, ale podejście wykonawcy do klienta pozostawi dużo do życzenia. Nie posiadamy więcej informacji na temat firmy. Nasza decyzja o budowie została podjęta na przekonaniu, że takiej technologii nie można zepsuć. Ala w naszym przepadku jak widać firma wolf wszystko pozostawia w rekach boga, który zesłał deszcze a firma nie była w stanie odpowiedni zabezpieczyć plac budowy. Zwykłe niechlujstwo.

mglis
Posts: 1
Joined: Sun 08 Oct, 2006

Wolf System

Post by mglis » Sun 08 Oct, 2006

Witam serdecznie!
OTO CYTAT Z KOLEJNEJ KORESPONDENCJI Z FIRMĄ WOLF SYSTEM:
"Jestem zainteresowany projektem GL 310 (PELIKAN) w wersji szkieletowej zrealizowanym w programie Wolf System.
Wysłałem zapytania już jakiś czas temu. Dzwoniłem do Państwa kilka razy i w słuchawce tylko miły głos asystentki, która obiecywała, że niebawem ktoś oddzwoni. Czy to jest fachowe i profesjonalne........?
Jeśli macie "nadmiar roboty" to proszę jedynie o informację, że w najbliższym czasie nie jesteście zainteresowani nowymi inwestorami."
POZOSTAWIAM BEZ KOMENTARZA.
pozdrawiam

markus4
Posts: 3
Joined: Thu 04 Jan, 2007
Location: KATOWICE

Post by markus4 » Thu 04 Jan, 2007

To jest już kolejny dom zalany przez deszcz w mysłowicach (dzielnica morgi) - więc niczego się nie nauczyli.

julmajiwo
Posts: 4
Joined: Fri 03 Mar, 2006

Post by julmajiwo » Mon 15 Jan, 2007

Ja równiez próbowałam nawiązać współpracę z tą firma, ale kontakt z klientem pozostawia wiele do życzenia. usłyszałam ,że im nie zależy na porównaniach z innymi firmami, że nie są tani , bo na tym im tez nie zależy, w ogole na klientach im chyba nie zależy, gdyz rozmawiali ze mną jakby od niechcenia, na zasadzie albo się pani decyduje a jak nie , to proszę nie marudzić i zawracać głowy. Oczywiście koronny argument, jaki padł w rozmowie , to pewność jakości wykonywanych usług, jesteśmy drodzy, ale najlepsi. Dla mnie to kolejny przykład rozbestwienia , jakie zapanowało wsród firm budowlanych , w związku z wzrastającą koniunkturą. Szkoda ,że u nas wzrost zainteresowania zawsze powoduje obniżenie jakości usług i lekceważenie klienta!Pozdrawiam !

a.gwozdz
Posts: 16
Joined: Tue 10 Jan, 2006

Wolf Siemianowice

Post by a.gwozdz » Wed 17 Jan, 2007

Witam
Przed wyborem firmy wykonawczej byliśmy na rozwie również w Wolfie, wrażenie pozytywne można było porozmawiać o projektach o zmianach jak wygląda budowa itp.
Ostatecznie zrezygnowaliśmy ze względu na koszt.
Różnica jest taka że w Wolfie miałem mieć garaż bez poddasza z prawie płaskim dachem a teraz mam strych nad garażem (tzn będę miał latem ;) ) ale w chiwli obecnej widzę że wcale tak najgorzej nie było z tą ceną - a wykonawstwo kompleksowe od fundamentu z przyłączami w granicy działki, a tak mam trochę taniej - to sie jeszcze okażę - ale za to fundamenty jedna firma ogrzewanie inna szambo inna itd. No a trzeba to zgrać.
Za wszystkim trzeba latać dogadywać umawiać i pilnować teminów. Jak ktoś ma czas to fajne przeżycie ale nasz czas też kosztuje a tego niektórzy zdają się nie brać pod uwagę.

pozdrawiam
Adam



Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”