drew-bud

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
Post Reply
markus
Posts: 2
Joined: Tue 25 Jul, 2006

drew-bud

Post by markus » Wed 26 Jul, 2006

Witam! Chciałabym sie dowiedzieć, czy ktoś korzystał z usług firmy Drew-Bud, planuję budowę domu w szkielecie drewnianym, a ich oferta jest interesująca. Ponadto proszę o adresy firm zajmujących sie budową domów w takiej technologii z woj. śląskiego. Pozdrawiam


Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Wed 26 Jul, 2006

"b) Stan Dom mieszkalny (bez fundamętu, komina , instalacji, wyposażenia łazienki, kominka, wylewek gdzie są wymagane:
Cała konstrukcja domu
Okładka zewnętrzna, o grubośi 32mm.
Stolarka okienna i okiennice
Stolarka drzwiowa, zewnętrzna i wewnętrzna.
Podłogi parter-ptętro, o grubości 32mm i ślepą podłogę parter i podwójną podłogę piętro
Ściany ocieplone wełną mineralną.
Wiatro i paroizolacje. (folia)
Okładzina wewnętrzna, boazeria lub regips.
Konstrukcja impregnowana.
Pełne deskowanie lub łacenie dachu z podbitką.
Dach kryty (blachą dachówkową, gontem bitumicznym lub onduliną) w standarcie !!!
Orynnowanie dachu
Ściany działowe
Schody z balustradą
Podłoga na balkonie z balustradami jak występuje
Jednokrotna impregnacja zewnętrzna "drewnnochronem" kolor do wyboru
Lakierowanie zewnętrzne (gwarancja lakieru 5-6 lat) (DULUX lub BONDEX za dopłatą)"

Oferta ciekawa, ale zwracam uwagę - oferta nie określa:
- jakości drewna - suszone, strugane czy prosto spod piły,
- jakości stolarki okiennej i drzwiowej - produkcja warsztatowa czy firmowa,
- izolacji akustycznej stropu,
- grubości izolacji cieplnej ścian zewnętrznych,
- izolacji akustycznej i wykończenia ścian wewnętrznych,

markus
Posts: 2
Joined: Tue 25 Jul, 2006

Post by markus » Wed 26 Jul, 2006

Dziękuję za zainteresowanie moim listem i za wskazówki. Bardzo proszę jeszcze o dane sprawdzonych firm zajmujących się budownictwem szkieletowym, z którymi moglibyśmy się skontaktować. pozdrawiam

asia_s
Posts: 6
Joined: Fri 06 Oct, 2006

Post by asia_s » Fri 06 Oct, 2006

Witam
również jestem zainteresowana budową w rejonie Krakowa i rozpatrzam właśnie firmę Drew-Bud. Co do uwag p. Wojciecha to chyba poprawili na stronie opis technologii:

...Domy mieszkalne wykonane są z drewna świerkowego a w małej ilości z drewna sosnowego z lasów polski południowej. Drewno jest odpowiedniej klasy poddane przetarciu następnie suszeniu na powietrzu a potem suszone w suszarni komorowej do odpowiedniej wilgotności. Po wysuszeniu drewno jest podawane czterostronnej obróbce...

ponadto jest opis sposobu wykonania ścian zewn. i wewn. ale dalej brakuje grubości warstw ocieplenia i izolacji akustycznej.

Rozpatruje oferte tej firmy, pytam zatem, czy ktoś z nimi budował i proszę w wrażenia.
Może p. Wojciech ma zdanie na ich temat?
Pozdrawiam

czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Fri 06 Oct, 2006

Witam
* b) Stan Dom mieszkalny (bez fundamętu, komina , instalacji, wyposażenia łazienki, kominka, wylewek gdzie są wymagane:
1. Cała konstrukcja domu
2. Okładka zewnętrzna, o grubośi 32mm.
3. Stolarka okienna i okiennice
4. Stolarka drzwiowa, zewnętrzna i wewnętrzna.
5. Podłogi parter-ptętro, o grubości 32mm i ślepą podłogę parter i podwójną podłogę piętro
6. Ściany ocieplone wełną mineralną.
7. Wiatro i paroizolacje. (folia)
8. Okładzina wewnętrzna, boazeria lub regips.
9. Konstrukcja impregnowana.
10. Pełne deskowanie lub łacenie dachu z podbitką.
11. Dach kryty (blachą dachówkową, gontem bitumicznym lub onduliną) w standarcie !!!
12. Orynnowanie dachu
13. Ściany działowe
14. Schody z balustradą
15. Podłoga na balkonie z balustradami jak występuje
16. Jednokrotna impregnacja zewnętrzna "drewnnochronem" kolor do wyboru
17. Lakierowanie zewnętrzne (gwarancja lakieru 5-6 lat) (DULUX lub BONDEX za dopłatą)
czy dom w takim standarcie nadaje się do zamieszkania ????

dodam że określenie DOM MIESZKALNY odnosi się stanu zaawansowania prac analogicznie do STANU SUROWEGO OTWARTEGO LUB ZAMKNIĘTEGO

to są właśnie chwyty firm na stronach internetowych

ps.miałem się już nie czepiać - ale nie dało mi :lol:
czyżby znowu przykład dysgrafii

asia_s
Posts: 6
Joined: Fri 06 Oct, 2006

Post by asia_s » Fri 06 Oct, 2006

Witam ponownie
Chyba faktycznie się czepiasz :)
a w takim domu można mieszkać??? dla mnie pod klucz to jest położyć jedynie wycieraczkę przez inwestora

Stan „surowy otwarty” obejmuje:
- wykonanie konstrukcji całego domu, wraz z nośnymi stropami między kondygnacjami (dla domków z użytkowym poddaszem lub piętrowych) i więźbą dachową;
- wymurowanie przewodów kominowych i wentylacyjnych;
- wstępne pokrycie dachu.

Stan „surowy zamknięty” obejmuje wykonanie budynku w stanie „surowym otwartym” oraz:
- pokrycia dachu dachówką bitumiczną i zamontowanie orynnowania;
- zamontowanie stolarki okiennej (okna z szybami niskoemisyjnymi) i montaż parapetów zewnętrznych, zamontowanie drzwi wejściowych;
- wykonanie ocieplenia zewnętrznego (styropian gr. 5 cm) i wykonanie elewacji - tynk akrylowy;
- wykonanie tarasów, ganków, balkonów, montaż barierek, itp. Dom z zewnątrz wykonany jest „na gotowo”.

Stan „pod klucz”obejmuje wykonanie budynku w stanie „surowym zamkniętym” oraz:
- wykonanie wszystkich instalacji wewnętrznych;
- wykonanie wewnętrznych izolacji cieplnej ścian zewnętrznych i stropu/połaci dachu;
- wykonanie izolacji akustycznej stropów między kondygnacjami i ścian działowych;
- montaż tynków wewnętrznych (STG) wraz z ich wykończeniem i pomalowaniem,
- ułożenie podłóg (panele podłogowe), zamontowanie wewnętrznej stolarki drzwiowej.

wszystkich instalacji - to zn. jakich?, jakie wygłuszenie ścian?, jakie ocieplenie dachu?, jakie grzejniki?, terakota w pomieszczeniach mokrych jest?, itd, itp.

Czytać ze zrozumieniem też umię.
Myślę, że przyczepić się można zawsze i wszędzie, prosiłam o informację od ludzi którzy mieli z nimi do czynienia, aby dowiedzieć się czegoś więcej o tej firmie niż można wyczytać na ich stronie, czy usłyszeć w rozmowie z jej wlaścicielem. :?

czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Sat 07 Oct, 2006

Asiu_s

na tym forum możesz znaleźć wiele przykładów ludzi którz się "nie czepiali"
poczytaj dokładnie i wyciągnij wnioski

mnie udało się w zeszłym roku wybudować dom ( w ciągu 7 miesiący łącznie z uzbrojeniem działki i wszystkiego rodzaju wyłączeniami,pozwoleniami ,decyzjami administracyjnymi ) bez większych problemów - przed ,śród i poinwestycyjnych- między innym dlatego ,że byłem dociekliwy i"czepiałem się"

a że przy okazji nabyłem wiedzę i doświadczenie związane z aspektami prawnymi budowy,umów z wykonawcami ,technologią ,kruczkami stosowanymi przez firmy mającymi na celu jak to brzydko mówią "zrobienie klienta w balona" więc tylko zwracam na nie uwagę

Twoja sprawa jak się do tego odnosisz

pozdrawiam

ps.w opisie technologii na tej stronie znalazłem jeszcze kilka "buraków" :lol:
może się zorientują i poprawią

asia_s
Posts: 6
Joined: Fri 06 Oct, 2006

Post by asia_s » Sat 07 Oct, 2006

Witam
Czarku ja też jestem dociekliwa i jak widzisz poszukuje informacji bardziej szczegółowych i pełniejszych niż ich strona internetowa i dlatego interesują mnie opinie kogoś kto z nimi miał więcej do czynienia. Mój mąż rozmawiał z właścicielem tej firmy była to na razie jedynie rozmowa telefoniczna, która i tak wyjaśniła wiele jak piszesz "buraków" zamieszczonych na ich stronie.
Myśle że wiem z kim Ty budowałeś :) i z tą firmą już też rozmawialiśmy nawet osobiście, ale może to nie jedyna na rynku firma z którą warto się związać, tym bardziej że mnie np. nie podoba liczenie się powierzchni domu do rozliczenia po obrysie ścian zewnętrznych - czyli płacę za powierzchnie którą zajmują ściany a koszt metra nie jest u nich najtańszy. To też szukanie dodatkowych pieniędzy.
Przed zadaniem pytania czy ktoś budował z Drew-Budem naprawde w miarę dociekliwie sprawdziłam to forum, dzięki temu przestaliśmy rozważać np. Interdom. Chcę po prostu wiedzieć czy ktoś z nimi budował i jakie ma doświadczenia, bo wiem że Ty masz dobre z firmą którą budowałeś i m. innymi z tąd wiem że może z nimi warto budować. Szukam po prostu konkretnych opinii a nie analizowania szczątkowej ich oferty na stronach internetowych.
Pozdrawiam
Asia.

czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Sat 07 Oct, 2006

Asiu

niegdzie nie napisałem abyś nie budowała z tą firmą ,a budowała z inną :lol: :lol:

a to z kim ja budowałem też nie jest wielką tajemnicą
trzymam się jednak zasad tego forum i nie prowadzę imiennej reklamy :lol:(w niedozwolony sposób)

pozdrawiam i życzę powodzenia



Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”