Jaka firma

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
Post Reply
michalmx3
Posts: 3
Joined: Mon 31 Jul, 2006
Location: Krakoof
Contact:

Jaka firma

Post by michalmx3 » Mon 31 Jul, 2006

Witam wszystkich,
Jestem nowy, trochę poczytałem, ale poza Interdomem i dwiema, no może trzema firmami nie znalazłem nic. W sumie to nawet pozytywów nie ma... Dziwię się dlaczego, skoro coraz więcej nowych domów powstawało. CZyżby nie było zadowolonych i mówiących o tym inwestorów...? Aż zacząłem się zastanawiać czy to dobra droga do własnego doamku... :wink:

Proszę zatem (może być na priv'a) o podanie namiarów na firmy, z których jesteście zadowoleni. p. Wojciecha również proszę... :D

Pozdrawiam

Michał


Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Tue 01 Aug, 2006

Masz rację, coraz więcej buduje się domów o konstrukcji drewnianej. Widać to chociazby po ilości zapytań o firmy wykonawcze.

Faktem jest też, że wiele pytających nie ma jeszcze działki czy projektu a już poszukuje firmy wykonawczej. Może to właśnie dlatego wielu naszych Forumowiczów nie dzieli się swoimi wrażeniami z budowy.

klon
Posts: 15
Joined: Fri 21 Jul, 2006

Post by klon » Wed 02 Aug, 2006

Wywiad przed zakupem działki , uważam za bardzo rozsądne posunięcie... Budowa to nie kupno źiemniaków na źime. Projekt można sobie dobrać do działki ale aby rozwarzyć metode tradycyjną a szkieletową trzeba odwiedzić soldne firmy.w metodzie tradycyjnej nie jest cięzko znaleźć solidną firme.Metoda szkieletowa niestety jest problemem i zapewne odstrasza z 40% inwestorów problem solidnego wykonania.Ja obecnie nie mam działki ,działke chcemy kupić hurtowo z rodziną i ze znajomymi i tam postawić 3 - 5 domków napewno 3 szt. Ja też prosze o namiary na jakieś dobre firmy z trójmiasta... i mam podobne odczucia:\

napisał: michalmx3
W sumie to nawet pozytywów nie ma... Dziwię się dlaczego, skoro coraz więcej nowych domów powstawało. CZyżby nie było zadowolonych i mówiących o tym inwestorów...? Aż zacząłem się zastanawiać czy to dobra droga do własnego doamku... Wink


Pozdrawiam
Marek D

klon
Posts: 15
Joined: Fri 21 Jul, 2006

Post by klon » Wed 02 Aug, 2006

Dodam tylko ,że przy tej cenie mieszkań ilość zapytań o firmy solidne wykonawcze szkieletowców będą rosły , i to włąsnie w tych przypadkach gdzie nie mają inwestorzy jeszcze gruntu...

ja znam 3 rodziny które razem ze mną myślą nad sprzedażą w 3 miescie mieszkanie i rozpoczęcia budowy.. co jest myśle świetnym rozwiązaniem zakładam ,ze przy inwestycji za ok 600000zł można taniej zbudowac domki niż przy 200000zł źiemia też powinna wyjść taniej... (ewntualne koszty dozbrajania, rabaty,koszt dowozu,kierownik budowy czy jakiś nadzów) Metoda szkieletowa jest bardzo ciekawa.Ostatnio byłem w firme MARGO na wycene budowy domków w metodzie tradycyjnej , po zapytaniu o metode szkieletową odrazu usłyszałem złe opinie.Drewno nie to co w Kanadzie i USA , nie ma solidnych wykonawców,domy szybko tracą ciepło. Więc pomimo ,iż przedstawiciel mnie nie zniechęcił to musze znaleźć soldną firme budującą w metodzie szkieletu odbyć podobną rozmowe i ocenić całość za i przeciw.łatwo sprzedać M3 w mieście i wpakować sie na mine... Ale przyznam ,że nadchodzą piękne czasy dla mieszkańców agomeracji :) mieszkanie 2 pokoje w Sopocie 220000zł ! kiedysbyło nie do pomyślenia aby za mieszkanie 37m2 wybudować domek... chyba trzeba w działki budowlane inwestować :) ...;)

czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Wed 02 Aug, 2006

Witam
Budowa to nie kupno źiemniaków na źime.
zgadza się Klon

ale jak można sądzić z treści niektórych próśb i pytań na tym forum odnosi się wrażenie ,że duża część użytkowników tak do tego podchodzi :lol: :lol:

pozdrawiam

angiee
Posts: 10
Joined: Tue 11 Jul, 2006

Post by angiee » Wed 02 Aug, 2006

niestety czasy sa takie, ze wiekszosc buduje na kredyt i zanim go wezmie chce znac wszystkie koszty, przynajmniej w przyblizeniu a dopiero potem szuka sie dzialki, wystepuje o pozwolenia i podpisuje umowe z wykonawca

michalmx3
Posts: 3
Joined: Mon 31 Jul, 2006
Location: Krakoof
Contact:

Post by michalmx3 » Thu 03 Aug, 2006

a ja dodam tylko, że mieszkam w bloku 4 kond. budowanym szkieletowo. Jestem super zadowolony z samego mieszkania, jak i jego użytkowania (m.in. niezła akustyka - o dziwo :wink: ) - stąd moja decyzja o budowie domu szkieletowego.

klon
Posts: 15
Joined: Fri 21 Jul, 2006

Post by klon » Fri 04 Aug, 2006

to są takie bloki ? :) ale numer:) tego nie wiedziałem .

aigam
Posts: 2
Joined: Sun 16 Jul, 2006
Location: Kraków

Są, na przykład w Krakowie ich budowa zajmuje się firma Buma

Post by aigam » Wed 20 Sep, 2006

System nazywa się Milkoum, mieszkam w takim bloku od trzech lat i ja również jestem bardzo zadowolony. W trakcie budowy cała okolica wyśmiewała się z "domów z dykty" czy "domów z korka", ale w praktyce okazało się, że są ciche, ciepłe i żyje się w nich dużo lepiej niż w wielkiej płycie w której się wychowałem. Co prawda 2 pokojowe 43 metry to trochę mało, dlatego planuje budowę domu z bali, ale mieszkanie w trzypiętrowym szkieletowcu mogę polecic z czystym sumieniem.

http://www.buma.com.pl/bbs/milokum/index.html



Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”