Wymagania techniczno-monta|owe domów z BALI

Techniczne aspekty budowy domów z bali
Post Reply
Student

Wymagania techniczno-monta|owe domów z BALI

Post by Student » Sun 12 Dec, 2004

witam wszystkich.
na wstepie gratuluje stronki bo jest naprawde fajna! lecz jak sama nazwa mowi jest glownie o konstrukcjach typu kanadyjskiego, a ja potrzebuje troszke wiecej.
mianowicie pisze prace semestralna na temat drewna w budownictwie.
zaczolem od konstrukcji szkieletowych, bo po pierwsze mam doswiadczenie praktyczne w tym temacie a po drugie udalo mi sie znalesc swietna stronke na ten temacik :)
wlasnie na podstawie tej strony opisalem wymagania techniczno-montazowe dotyczace konstrukcji szkieletowych.
teraz czeka mnie nastepny rozdzial pracy dotyczacy domow z bali. z tym juz u mnie gorzej i wlasnie dlatego kieruje sie z zapytaniem do czytelnikow tego forum. czy jest jakas stronka dostepna na internecie traktujaca wlasnie o wymaganiach techniczno-montazowych ale domow z bali. chodzi mi glownie o rysunki, przekroje, oraz ogolny opis takiej oto budowy.
z gory dizekuje i prosze o szybka odpowiedz.


Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Sun 12 Dec, 2004

Szanowny Studencie,
rozumiem, zerżnołeś do swoje pracy, opracowane przeze mnie "Wymagania techniczno-montażowe dla lekkiego, drewnianego budownictwa szkieletowego". Pracę powinieneś zaliczyć z wyróznieniem, o ile ... Twój promotor wcześniej nie otrzymał ode mnie "Katalog Budownictwa Drewnianego '2004", w którym te wymagania zostały wydane na papierze.
Na jakiej uczelni studiujesz? Możesz zdradzić?
Co do domów z bali. Właśnie kończę opracowanie na temat domów z bali, które zawarte będzie w "Katalogu Budownictwa Drewnianego '2005". Wydanie papierowe w połowie stycznia, w internecie ... ?
A czytałeś - ETAG 012 - Zestawy do wykonywania budynków z bali. Zobacz na stronie http://www.szkielet.com.pl - Budownictwo drewniane w Unii Europejskiej.
Powodzenia.

student

re

Post by student » Mon 13 Dec, 2004

witam ponownie.
na poczatku oczywiscie dziekuje bardzo za odpowiedz.
ustosunkowywujac sie do panskiej odpowiedzi to moze to na to wygladac ze zerznolem ten opis od Pana i zeczywiscie nie jestem nawet godzien pisac na tym forum.
chcialbym to troche sprostowac.
wiec studiuje w bielsku bialej ochrone srodowiska na ath.
owa praca semestralna jest z przedmiotu konstrukcje budowlane.
w zwiazku z tym iz jest to taki a nie inny wydzial np: budowa maszyn nie czuje sie winny iz temat ten a glownie rysunki nie sa mojego autorstwa (w koncu nie jestem grafikiem komputerowym).
pozwolilem sobie wiec zaczerpnac czesc potrzebnych mi informacji z Pana strony i skozystac z wczesniej wykonanej przez Pana pracy.
w koncu z jakiegos zrodla musze brac informacje a dostepne mam praktycznie tylko ksiazki i internet.
prosze nie miec do mnie zalu iz wykorzystuje Pana prace, mam swiadomosc ze nie jest prosto zrobic takie opracowanie tematu, lecz mysle iz ma to czemus sluzyc i w zwiazku z tym iz strona jest darmowa mysle ze robi Pan to z zamilowania i dzieki temu sluzy Pan pomoca innym.
ponadto promotor ma swiadomosc iz wykorzystane grafiki w prezentacji przez nas przedstawionej nie sa naszego autorstwa, gdyz w pracy chodzi glownie o zrozumienie tematu a nie o aspekty graficzne.
zobowiazuje sie w podsumowaniu podac linki stron z ktorych skorzystalem przy tworzeniu owej prezentacji.
tamat taki wybralem z uwagi na to iz bedac w usa pracowalem na budowie przez kilka miesiecy i w tym czasie zdazylem poznac te technologie i nie ukrywam iz zainteresowala mnie ona, a glownie prostota jej wykonania oraz mozliwosci rozbudowy przebudowy budynkow.
co do etag 012 to nie chce mi sie ta podstrona otworzycz- dlaczego????
pozdrawiam i dziekuje

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Mon 13 Dec, 2004

Drogi Studencie,
nie mam żalu. Po to publikujemy to w Internecie, by Ci co są tym temetem zainteresowani, korzystali z tego. Fakt, lepiej zawsze zapytać o zgodę. Ty ją masz.
Osobiście nie lubię plaguiatów, to beszczelne korzystanie z czyjejś pracy, co niestety, w Internecie, często się zdrarza. Życzę powodzenia i ... zaliczenia pracy, ale ... pod warunkeim - kopia pracy dla nas.

Do otwarcia pliku o którym pisałem wcześniej potrzebny jest Acrobat Reader. Możez bezpłatnie ściągnąć z Internetu.

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Wed 19 Jan, 2005

CBS jako członek International Log Builders Association - http://www.logassociation - uzyskało zgodę od Prezesa ILBA na przetłumaczenie i wydanie 2000 Log Building Standards - http://www.logassociation.org/resources ... ndards.pdf

Wymagania techniczno-montażowe International Log Builders Association ukażą się w Katalogu Budownictwa Drewnianego '2005.

BOB BUDOWNICZY- PREZES

Budujemy domy z bali

Post by BOB BUDOWNICZY- PREZES » Sun 30 Jan, 2005

Dziwi mnie Pańska postawa Panie Wojciechu -"ekspercie" jak sam się Pan określa. Ludzie zadają pytania o warunki budowy, o koszty, technologię, Pan odpowiada tylko na wybrana, wiele pozostaje bez odpowiedzi. Zbulwersowało mnie Pańskie usunięcie moje posta, gdzie odpowiedziałem na pytanie klienta, i zaprosiłem do wsółpracy. Pan uważa, że to jest reklamowanie, a tu nie jest na to miejsce. Ok. Ale czy jest fair, ze Pan podaje innym na priva adresy zaprzyjaznionych firm, z których pewnie bierze Pan "działe" za załatwienie klienta? Dlaczego nie doprowadzić do tego, żeby klient mógł porónać, wszelkie firmy, i my mając czas i możliwośc możemy dawać rady- jednocześnie robiąc sobie reklamę. Ale widać nawet takie "ekspert" jak Pan jest odpowiednio umoczony...

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Sun 30 Jan, 2005

Szanowny Panie,
czy naprawdę uważa Pan, że Pański post, pisany boldem i w kolorze, dla zwrócenia na niego uwagę, umieszczony w czterech miejscach forum, promujący jakąś, nieokreśloną nawet z nazwy firmę, był odpowiedzią na zapytanie któregoś z uczestników Forum?

Pan wybaczy, ale to Forum założyłem celem doradztwa i wymiany poglądów, a nie taniej promocji jakichś firm.
Jak Pan zapewne zauważył na stronach Budownictwo Drewniane nie promujemy żadnych firm wykonawczych, a jedynie, w odpowiedzi na zapytanie Forumowiczów wskazujemy rzetelne i wiarygodne firmy, za które to firmy możemy gwarantować.

Każdy klient może porównać sobie firmy przeglądając ich strony w Internecie. Nie bronimy tego nikomu. Co najwyżej w ostateczności możemy pomóc Mu w wyborze tej, według nas, wiarygodnej i rzetelnej.

BOB BUDOWNICZY-PREZES

Post by BOB BUDOWNICZY-PREZES » Sun 30 Jan, 2005

Panie Wojciechu. Nie zgadzam się z tym, że kiedy ktoś pyta o poradę i namiary na firmę, Pan prywatnie wysyła namiary na "zaprzyjaźnione" firmy, natomiast ja, jako wykonawca domów z bali, nie mam takiej możliwości, ponieważ usuwa Pan posty z takimi informacjami. Dobrze by było gdyby stworzył Pan całą listę rzetelnych firm wykonujących tego typu domy, dostępną dla wszystkich, a nie wysyłał adresy swoich "zaprzyjaznionych" firm. Tym samym nie daje Pan szansy, nowym wchodzącym na rynek firmom, i traktuje je od górnie jako "zle", bo Pan zna "lepsze". Dlatego proponuję stworzenie pliku z adresami zrzeszonych firm, aby każdy potencjalny klient dostał CAŁĄ LISTĘ firm, i sam poczytał, podzwonił i wybrał najbardziej konkurencyjną. To będzie i czyste i uczciwe. Ok, to Pana forum, Pana strona i może Pan sobie usuwać i publikować informacje jakie Panu pasują, ale chyba nie jest to fair wobec potencjalnych klientów i firm budujących. Dlatego jeszcze raz proszę o stworzenie listy z firmami, albo zaprzestanie wysyłania adresów do "swoich" firm.
Pozdrawiam

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Sun 30 Jan, 2005

Szanowny Panie PREZESIE,
łatwo Panu krytykować chowając się po ickiem. Każdy, nie mający honoru, ambicji może postępować tak samo.

Listy firm, o które Pan PREZES prosi dostępne są na stronach - http://www.drewnianydom.com - firmy budujące domy z bali i na stronach - http://www.domydrewniane.org/sdd/czlonkowie.php - wykaz firm będących członkami Stowarzyszenia Dom Drewniany.

Proponuję, by Pan Panie PREZESIE, założył swoje strony, rozpropagował je, stworzył Forum, a na tym Forum promował i te wiarydodne, spełniające wymagania, jak i te które reklamują się, że budują "domy pod klucz" za 890 zł. za metr kwadratowy.

Liczę, że jeżeli tak bardzo Panu PREZESOWI na tym zależy, wykona Pan to w najblizszym czasie - dla Pańskiej satysfakcji, jak i (mam nadzieję) przyszłych klientów z Pańskiego wykazu firm.
Życzę powodzenia.

Co do Pańskie uwagi "natomiast ja, jako wykonawca domów z bali, nie mam takiej możliwości" - proponuję założyć swoje strony, zdobyć zaufanie na rynku, wstąpić do odpowiednich organizacji, które zapewnią panu promocję, a nie liczyć na "załapanie się".
Drogi Panie PREZESIE - nie tędy droga.

By zdobyć sławę, trzeba na nią, niestety, zapracować.



Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów z bali”