jaki fundament?

Techniczne aspekty materiałów dla domów szkieletowych
Post Reply
mt
Posts: 64
Joined: Tue 20 Dec, 2005

jaki fundament?

Post by mt » Mon 27 Nov, 2006

Witam,
w zasadzie pytam po fakcie, bo mam już gotowy projekt domu szkieletowego, jednak z ciekawości zapytam - jaki fundament jest tańszy, standardowy, jak do domu murowanego, tylko że odpowiednio mniejszy ze względu na ciężar budynku, czy obmurówka i słupki z bloczków betonowych, a na tym strop podwieszony?
U mnie architekt zaproponował drugą opcję, ale mam "wrażenie" że jest to opcja droższa niż standardowy fundament - po ścianach zewnętrznych obmurówka, dodatkowo obmurówka wokół ścian łazieni, kuchni i przedsionka gdzie będą kafelki na podłodze, obmurówka pod komin i kominek, no i oczywiście pełno słupków betonowych w środku. Na to pójdą legary 7x12cm w dwóch warstwach, a na to deski.
Jakoś nie czuję żeby ta opcja miała być lepsza (tańsza) od zwykłego fundamentu, gdzie miałbym obmurówkę a w środku styropian zalany wylewką betonową.
Jeszcze ewentualnie mógłbym zmienić projekt, ale nie wiem czy to ma sens. Proszę o opinię na ten temat.

Marcin T.


Wieslaw
Posts: 39
Joined: Sat 23 Sep, 2006
Location: Gdynia

Post by Wieslaw » Mon 05 Feb, 2007

Cwicze podobny problem i juz wiem,ze tradycyjny jest tanszy.Czekam jeszcze na kosztorysy.
Rowniez,w projekcie, zdecydowalem sie na podloge podwieszana,ale przy pierwszej wycenie wychodzi,ze moze byc o 1/3 drozsza wlasnie ze wzgledu na duza ilosc slupkow-u mnie konstruktor poszedl dalej i zalecil wykonanie pelnych law ze sciana :evil: - a do tego koszt strop-podlogi z 150mm welna!!!!! Nawet nie trzeba liczyc.....

Pozdrawiam

eska
Posts: 25
Joined: Sun 04 Mar, 2007

Re: jaki fundament?

Post by eska » Sun 04 Mar, 2007

Podwieszanie bez sensu!Tradycyjna podłoga na gruncie!W przypadku podwieszanej trzeba zapewnić przewietrzanie. No i nigdy nie będzie tak stabilna jak podłoga na gruncie.


Post Reply

Return to “Materiały budowlane dla domów szkieletowych”