lubuskie

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
Post Reply
aneta
Posts: 8
Joined: Thu 31 Mar, 2005

lubuskie

Post by aneta » Thu 31 Mar, 2005

Czy mogę prosić o namiary na firmę budującą w szkielecie drewnianym w województwie lubuskim?
I jeszcze jedno. Jedna z firm mieszczącą się na wschodzie kraju, budująca na terenie całej Polski deklaruje stan surowy zamknięty w szkielecie drewnianym za 750 zł/m2. Czy to jest możliwe? Boję się, że taka cena odbije się na jakości budynku. Czy mam rację?
Aneta


Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Fri 01 Apr, 2005

Proponuję - http://www.szkielet.pl/etapy/4.php

To, czy cena jest adekwatna do zakresu robót, zależy co dana firma rozumie pod zakresem "stan surowy zamknięty".

Możesz przedstawić zakres oferowany przez daną firmę?

aneta
Posts: 8
Joined: Thu 31 Mar, 2005

czy to możliwe?

Post by aneta » Sat 02 Apr, 2005

To jest cytat ze strony tej firmy: "W tym celu oferujemy domy w atrakcyjnej cenie od 750 zł/m2 dając dom w całości wykończony z zewnątrz (z pokryciem dachowym, stolarką zewnętrzną, elewacją, orynnowaniem), ale bez instalacji i do wykończenia wewnętrznego".
Pozdrawiam i dziękuję za szybką odpowiedź na poprzednie pytanie.
Aneta

aneta
Posts: 8
Joined: Thu 31 Mar, 2005

Post by aneta » Sat 02 Apr, 2005

Znalazłam wyszczególnienie:
1. Ściany zewnętrzne parteru i piętra:
- krawędziaki drewniane 47x180 mm
- płyta wiórowa OSB III 12 mm
- styropian 50 mm
- tynk mineralny Ceresit w czter-ech kolorach do wyboru
2. Ściany wewnętrzne konstrukcyjne:
- krawędziaki drewniane 47x147 mm
- płyta wiórowa OSB II 12 mm
3. Strop nad parterem:
- konstrukcja nośna stropu z belek drewnianych 47x222 mm
- płyta wiórowa OSB II 22 mm
4. Strop nad piętrem:
- konstrukcja nośna stropu z belek drewnianych 47x222 mm
5. Dach nad częścią mieszkalną:
- krokwie 47x180 mm
- folia dachowa
- kontrłaty 27 mm
- łaty 36 mm
- pokrycie - dachówka cementowa Braas typ celtycki w kolorze czerwonym, ciemnoczerwonym, brązowym lub czarnym do wyboru - wykończenie zewnętrzne okapów dachu i lukarn - szalówka drewniana malowana w 5 kolorach do wyboru
6. Dach nad częścią niemieszkalną:
- krokwie 47x180 mm
- folia dachowa
- kontrłaty 27 mm
- łaty 36 mm
- pokrycie - dachówka cementowa Braas typ celtycki w kolorze czerwonym, ciemnoczerwonym, brązowym lub czarnym do wyboru - wykończenie zewnętrzne okapów dachu i lukarn - szalówka drewniana malowana w 5 kolorach do wyboru
7. Drzwi wejściowe
Drewniane, sosnowe, pełne typ CAL 1 lub CAL 3 w kolorze farb kryjących RAL 1006 (naturalny), RAL 6003 (zielony), RAL 7011 (szary) RAL 8017 (brązowy), RAL 9010 (biały) malowane lakierem bezbarwnym z kompletem okuć
8. Stolarka okienna
Okna drewniane jednoramowe z okuciami obwiedniowymi w kolorach do wyboru RAL 8017, RAL 6003, RAL 1006, RAL 7011, zestaw szyb jednokomorowy K=1,1W/m2K. Okna dachowe firmy Fakro
9. Obróbki blacharskie
Rynny i rury spustowe od dachu do poziomu 0.00 z tworzywa PCV w kolorze brązowym, antracytowym, wiśniowym do wyboru. Parapety zewnętrzne i inne obróbki blacharskie z blachy aluminiowej w kolorze naturalnym, białym lub brązowym do wyboru. Parapety zewnętrzne i inne obróbki z blachy aluminiowej
10. Elewacje
Ściany od zewnątrz obłożone tynkiem mineralnym (w czterech kolorach do wyboru)
Wzięłam tę specyfikację z pierwszego lepszego projektu domu tej firmy. Prace były podzielone na stan surowy zamknięty i gotowy "pod klucz".

-
Aneta

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Sat 02 Apr, 2005

Oferta ciekawa. Nie określa jednak jakości drewna. A jak to ważne - poczytaj - http://www.szkielet.pl/forum/viewtopic. ... c&start=20

aneta
Posts: 8
Joined: Thu 31 Mar, 2005

tani szkielet

Post by aneta » Sun 03 Apr, 2005

Na stronie firmy nie znalazłam informacji na temat jakości drewna, ale podają, że współpracują z Kronopolem. Czy to o czymś świadczy?
Aneta

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Mon 04 Apr, 2005

Firma ta (sprawdziłem) używa prawidłowej jakości drewna.

Ale czy naprawdę przedstawiony powyżej zakres robót wykonują na 750 zł./m2 ?

aneta
Posts: 8
Joined: Thu 31 Mar, 2005

szkielet

Post by aneta » Mon 04 Apr, 2005

Rzeczywiście, problem może polegać na tym, że specyfikację robót wzięłam z pierwszego lepszego domu ze strony www unibudu a w ulotce, którą otrzymałam od firmy piszą, że cena 650 - 750 !!! przewiduje dom typu Futura, ale co to oznacza, tego nie wiem. Dziękuję za sugestie i pozdrawiam.
Aneta

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Wed 06 Apr, 2005

Takie oferty niszcza rynek cos musi byc nie tak przeciez firma musi zarabiac moim zdaniem 750 zl za m2 to za malo .
Przy dzisiejszych cenach materiałów jest to budowanie na granicy opłacalnosci.Gdzies musi byc hak.....
Pozdrowienia :wink:

aneta
Posts: 8
Joined: Thu 31 Mar, 2005

tani szkielet?

Post by aneta » Wed 06 Apr, 2005

Pokazałam tę specyfikację firmie, z którą prowadzę rozmowy na temat budowy domu i poprosiłam o ustosunkowanie się do tego. Dowiedziałąm się, że w tej specyfikacji nie ma ani paroizolacji, ani wiatroizolacji. Firma nie mówi nic o przekroju ścian a to bardzo ważne. Moja firma przy stanie surowym zamkniętym, czyli takim jak w UNIBUDZIE przygotowała mi specyfikację na dwie strony A-4. Dowiedziałam się też, że okna oferowane przez UNIBUD to okna o wiele gorsze od tych, które mi proponuje moja firma (chyba były malowane powierzchniowo czy coś takiego, nie pamiętam, ale mnie to przekonało), drzwi także. To mi wystarczy, więc zapominam o UNIBUDZIE. Jak dobrze pójdzie, to szybko załatwiam przyłącza i ruszam ze szkieletem. Nie mogę się doczekać. Jak tylko zacznę, dam znać na forum!!! Pozdrawiam i dziękuję za dyskusje.
Aneta

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Wed 06 Apr, 2005

Nie chcę tu chwalić tej firmy, daleko mi do tego, ale proszę zwrócić także uwagę, iz w specyfikacji nie ma także izolacji cieplej czy akustycznej czy np. okładzin wewnętrznych typu płyta g/p.
Ta specyfikacja dotyczy stanu surowego zamkniętego, stąd brak folii paroizolacyjnej. A to że brak folii wiatroizolacyjnej, to specyfika tej firmy. Oni poprostu kleją styropian bezpośrednio do płyty poszycia zewnętrznego.

Marcin L
Posts: 1364
Joined: Sat 26 Mar, 2005
Location: z Polski

Post by Marcin L » Sun 10 Apr, 2005

A nie mówiłem że gdzies (jest hak)
Powodzenia :wink:

agn.ch
Posts: 3
Joined: Wed 25 Jan, 2006
Location: Krakow

w temacie woj. lubuskiego

Post by agn.ch » Fri 27 Jan, 2006

Mam prosbe - poszukuje firmy budujacej w technologi prefabrykowanego szkieletu drewnianego - w woj. Lubuskim, ale moze tez byc Dolnoslaskie. W pierwszej kolejnosci zalezy mi na jakosci wykonania - dom jest nietypowy jak na typowe domy w szkielecie stawiane - ma plaski dach. Bardzo bylabym wdzieczna za polecenie mi firmy godnej zaufania.

arp
Posts: 1
Joined: Sat 18 Mar, 2006

Re: lubuskie

Post by arp » Sat 18 Mar, 2006

Witam Aneta
Czy moglabys mi przeslac ktora firma oferuje 750zl/m2 ? albo moze znasz jeszcze jakies ciekawe oferty w budownictwie szkieletowym.... bardzo prosze Cie o przeslanie danycg tych firm na maila..
dziekuje pozdrawiam

czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Sat 18 Mar, 2006

arp
czy przeczytałeś wszystkie posty na tej stronie ????
bo mnie wydaje się że nie :lol: :lol: :lol:
doczytaj co oni oferują (albo i nie ) za te 750 pln
pozdrawiam

ms27
Posts: 20
Joined: Mon 24 Jun, 2019
Contact:

Re: lubuskie

Post by ms27 » Fri 08 Nov, 2019

A teraz jakie są koszty budowy domu szkieletowego ?



Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”