jal ogrzać dom z bali???

Techniczne aspekty budowy domów z bali
Post Reply
HANIA
Posts: 1
Joined: Sat 13 Jan, 2007

jal ogrzać dom z bali???

Post by HANIA » Wed 01 Aug, 2007

:cry: wiem,że to nie nowy temat, ale mam wielki klopot, ponieważ muszę szybko zdecydować się na jakieś ogrzewanie. Za 10 dni panowie kladą dach i budują kominy, a ja dalej nie wiem, czy piec na ekogroszek, czy tylko ogrzewanie kominkowe (z nawiewem czy z plaszczem wodnym), czy w koncu pompa ciepla???? :cry: czy pompa ogrzeje mi 85 m kw pow użytkowej (nie licząc skosów)? no i problem, że nie cierpię kafli, jak ogrzać sypialnię ogrzewaniem podlogowym, skoro drzewo i wykladzina jest izolatorem, a po niczym innym nie chcę chodzic na boso??? to ogrzewanie to wielka inwestycja,a ja im więcej czytam, tym mniej wiem. Czy móglby mi p.Wojciech lub Forumowicz mądry i doświadczony podpowiedzieś??? Blagam!!! Może ktoś ma wypróbowane ogrzewany jakiś typ ogrzewania w domu z bal 30 bez ocieplenia. Z góry i z dolu dzięki wielkie!!! :smile:


adiz1
Posts: 53
Joined: Mon 14 Aug, 2006
Location: Częstochowa

Re: jal ogrzać dom z bali???

Post by adiz1 » Thu 02 Aug, 2007

HANIA wrote::cry: Może ktoś ma wypróbowane ogrzewany jakiś typ ogrzewania w domu z bal 30 bez ocieplenia.
Kilka numerów temu (jakieś 2-3), w Muratorze, przedstawiony był dom z grubych, litych drewnianych bali. Z tego co pamietam inwestor postawił na pompę ciepła. Spora chata i ciekawe rozwiązania. Odszukaj artykuł, może pomoże.

Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów z bali”