Koszta...

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
Post Reply
Chrisby
Posts: 2
Joined: Fri 10 Sep, 2004
Location: Rumia

Koszta...

Post by Chrisby » Fri 10 Sep, 2004

Jestem zainteresowany kosztorysem domu wykonanego metoda "kanadyjską". Owy dom zawierał bo mozliwie najmiejszą ilość pokoi ( trzy do czterech), co metrażowo odpowiadalo by około 80 m2.
Moje zapytanie brzmi: za jaką cene jesteście wstanie wybudować dom dla 3 osobowej rodziny aby koszty nie przekroczyly 100 tysięcy złotych.
Budynek ten powinien być wykonany przy zachowaniu wszelkich standardów przy położeniu silnego nacisku na jego cenę.


Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Fri 10 Sep, 2004

Jedna z firm warszawskich oferuje domki w cenie, która Pana mogłaby zainteresować - 100 tyś. zł.
Na domek składa się: pokój z kuchną - 35 m2, dwie sypialnie po 13 m2, łazienka - 7,5 m.
Namiary na firmę wysyłam na priva.

Czy spełnia Pańskie wymagania?

Chrisby
Posts: 2
Joined: Fri 10 Sep, 2004
Location: Rumia

Chciałbym dowiedziec sie czegoś więcej

Post by Chrisby » Sat 11 Sep, 2004

Chciałbym dowiedziec sie czegoś więcej tak więc poprosze o adres lub telefon firmy. Interesuje mnie, szczegółowo, sposób wykonania, jakie rozwiązania stosuje firma i ewentualne projekty na stronach www. Dziekuje.

Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Sat 11 Sep, 2004

Jak wspomniałem - namiary na firmę wysłałem na priva. W przypadku braku informacji - proszę o kontakt.

doolga
Posts: 1
Joined: Wed 06 Oct, 2004

ja również

Post by doolga » Wed 06 Oct, 2004

Dzień dobry,

Czy je również mógłbym dostać namiary na firmy budowlane? Mieszkam w Elblągu.

aGunia

W05

Post by aGunia » Sun 10 Oct, 2004

witam
jestem zainteresowana budową domu w systemie kanadyjskim. interesuje mnie projekt w05 chciałabym sie dowiedzeić jakie ewentualne były by koszty postawienia konstrukcji gotowej do zamieszaknia i ewentualne koszty wykończemia w późniejszym czasie poddasza. jako miejsce ewentualnej budowy były by to okolice trójmiastaz

Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Mon 11 Oct, 2004

doolga,
podaj namiary na priva, a podam Ci kontakt z firmę z Trójmiasta, która postawiła już domy w Elblągu. Będziesz mógł/a sprawdzić firmę na miejscu.

aGunia,
wszelkie sprawy kosztów należy uzgodnić z firmą wykonawczą. My, jako Centrum Budownictwa Szkieletowego, nie zajmujemy się bezpośrednim wykonawstwem stąd trudno nam podać Ci koszty budowy domu na poszczególnych etapach. Podaj namiary, a wskażę Ci kontakt na współpracującą z nami firmę wykonawczą z Trójmiasta.

AGNIESZKA
Posts: 6
Joined: Sat 12 Feb, 2005
Location: KWIDZYN

Chce postawic domek z drewna

Post by AGNIESZKA » Sat 12 Feb, 2005

Witam
Chcialabym postawic domek parterowy z poddaszem do 80 m. Na dole pokoj dzienny, sypialnia, kuchnia i wc, a na gorze dwa male pokoje + wc, ale szukam firmy, ktora postawi mi ten domek za 100 tys zl " pod klucz ". Nie chce by jednak jakosc materialu czy montazu byla niska. Jest to mozliwe? Jak dlugo stawiany jest taki dom?[/b][/i]

Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Sat 12 Feb, 2005

Nie wiem czy będziesz mogła spełnić swoje marzenia za powyższą kwotę. Nie mówię, że nie. Jednak to musisz ustalić z konkretną firmą wykonawczą, z która ustalisz standard wykończenia budynku.
Prowadząc jednak negocjacje nie pozwól na obniżenie jakości materiałów i nie przestrzeganie podstawowych wymagań dla tego typu budownictwa. W tym celu zatrudnij swojego (nie związanego z firmą wykonawczą) inspektora nadzoru. On też powinien uczestniczyć już przy podpisywaniu umowy z tą firmą.

Powodzenia.

AGNIESZKA
Posts: 6
Joined: Sat 12 Feb, 2005
Location: KWIDZYN

Post by AGNIESZKA » Sun 13 Feb, 2005

Tak myslalam...Polecil by Pan mi jakas firme? Przegladajac strony najbardziej utkwila mi firma BIERNACKI...

Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Sun 13 Feb, 2005

Ale ta firma buduje domy z bali, które wymagają dodatkowego ocieplenia. To trochę droższe budowanie niż w technologii lekkiego szkieletu drewnianego.

AGNIESZKA
Posts: 6
Joined: Sat 12 Feb, 2005
Location: KWIDZYN

Post by AGNIESZKA » Sun 13 Feb, 2005

Tak to juz jest jak ktos chce miec dom, a nie zna sie na budowie.Teraz rozumie dlaczego w ofercie " pod klucz " wypisane jest: ocieplenie scian...Zainteresowalo mnie, bo robia wszystkie instalacje...
Poleci mi Pan jakas firme?

Andrzej W
Posts: 43
Joined: Sat 08 Jan, 2005
Location: Gdynia

Post by Andrzej W » Sun 13 Feb, 2005

Agnieszka,
Jeszcze nie zacząłem ale się mocno do tego przygotowuję. Mam nadzieję, że na Kaszubach (lokalizacja ważna ze względu na koszt robocizny) domek letniskowy całoroczny z użytkowym poddaszem o powierzchni ok.70m2 bez piwnicy na etapie stan surowy zamknięty (dach pokryty blachodachówką), bez wykończenia wnętrza, bez doprowadzenia prądu, bez doprowadzenia wody, bez kosztów działki (te rzeczy już miałem na działce wcześniej) będzie mnie kosztował ok.55 tysięcy. Będę zatrudniał fachowców którzy mają w okolicy dobrą opinię (widziałem ich robotę) ale dopóki nie sprawdzę na sobie jak robią nie polecę ich nikomu. Jeśli możesz poczekać do lipca i mi przypomnieć wtedy, to coś o nich powinienem już móc powiedzieć. W międzyczasie przemyśl dokładnie projekt który Cię interesuje. Myślę, że mógłbym trochę zaoszczędzić gdybym miał gdzie przechować materiały do budowy, które, na przykład kupiłbym teraz. Blachodachówka ktorą chciałbym kupić jest obecnie 20% tańsza - przy powierzchni dachu ok 100m2 to jest 600zł. Niby niewiele, ale przy kilku takich okazjach (np płyta OSB) możnaby trochę zaoszczędzić. Moim zdaniem, koszt wykończenia wnętrza, może się zmieniać w ogromnych granicach w zależności od standardu. Stąd, chyba, nikt nie jest w stanie udzielić odpowiedzi na Twoje pytanie jeśli nie określisz dokładnie standardu wykończenia wnętrza.
pozdrawiam,
Andrzej

AGNIESZKA
Posts: 6
Joined: Sat 12 Feb, 2005
Location: KWIDZYN

Post by AGNIESZKA » Sun 13 Feb, 2005

Dzieki.To juz jest jakies swiatelko w tunelu.
Czyli tak:
stan surowy zamkniety to rozumiem sciany zewn, dach z blachodachowka, konstrukcja stropu, pelna stolarka okienna, witryny, drzwi zewn. I to kosztuje Cie ok 55 tys zl.
Dochodzi do tego koszt dzialki, instalacje i wykonczenie wnetrza?
Co do wnetrza.To tak:podlogi, drzwi wewn., scianki dzialowe...A co ze scianami, sufitem?

Andrzej W
Posts: 43
Joined: Sat 08 Jan, 2005
Location: Gdynia

Post by Andrzej W » Sun 13 Feb, 2005

Przede wszystkim podkreślam jeszcze raz: jeszcze nie jest to wybudowane więc nie jest to najlepsza baza do porównań ale mam już umówionych wykonawców i obietnicę sprzedaży drewna, betonu, bloczków fundamentowych, okien po określonych cenach. Reszta może się zmienić (również na niekorzyść i niestety tak pewnie będzie).
Fundament: zbrojona ława + bloczki fundamentowe (fakt, że dość wysoka - bo teren lekko pochyły), obwód ok 30m - cena z robocizną 9800zł (w tym robocizna 1500zł).
Konstrukcja: drewno konstrukcyjne - 7300zł (co trzeba wysuszone, co trzeba zaimpregnowane) + płyty OSB3 5400zł + obicie (zaimpregnowane) 3500zł + folia (tylko wiatroizolacyjna) 900zł + deski na taras 500zł + robocizna 6000zł + komin i murowana ścianka koło kominka 5000zł(robocizna + materiał -myślę, że tu trochę zaoszczędzę)
Dach pokryty blachodachówką + rynny - materiał czyli poszycie 5600zł + folia 450zł , robocizna ok.2000 zł (nie są uwzględnione łaty i kontrłaty- będę musiał to sprawdzić).
Okna 4500zł (ok.400zł za m2) ze wstawieniem
Drzwi wejściowe 500zł.
Szambo 2800zł + 300zł wstawienie + rura kanalizacyjna 300zł (11m)

Sama widzisz, że brakuje przede wszystkim izolacji termicznej i instalacji wewnątrz oraz wykończenia ścian (płyta g-k, drewno, kafelki gdzie niegdzie) i podłóg oraz schodów. Wniosek - w tym jeszcze się nie da mieszkać. Sądzę, że nawet jeśli nie będę stosował drogich materiałów wykończeniowych będzie mnie to jeszcze sporo, jak na moje możliwości kosztowało. Ale mówię sobie: mam gdzie mieszkać i się nie spieszę.

To zastrzeżenie na początku "jeszcze nie jest to wybudowane więc nie jest to najlepsza baza do porównań" wydaje mi się ważne - bo w wypadku konstrukcji szkieletowej wygląda (może p.W Nitka coś powie na ten temat), że stan zamknięty można ale też i trzeba zrobić szybko i wówczas brak finansowania może spowodować spore straty (np zawilgocenie izolacji). Sam się zastanawiam nad awaryjnym finansowaniem i muszę wiedzieć jak to zrobię przed rozpoczęciem budowy (inaczej nie zacznę) .

AGNIESZKA
Posts: 6
Joined: Sat 12 Feb, 2005
Location: KWIDZYN

Post by AGNIESZKA » Sun 13 Feb, 2005

Uff...Czekaja mnie ciezkie czasy :wink:
Dzieki!

Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Sun 13 Feb, 2005

Andrzej W.
masz rację. Zalecanym jest by stan surowy zamknięty zakonczyć jak najszybciej. Takim etapem jest - konstrukcja budynku, poszycie i pokrycie dachu, stolarka zewnętrzna i elewacja. W tym stanie można pozostawić budynek przez zimę, by później kontynuować budowę. Jednak ważnym jest by w tym stanie zapewnić budynkowi wentylację.
Dla ustaleni zakresu robót i ich orientacyjnej wartości domu polecam - http://szkielet.com.pl/etapy/

AGNIESZKA
Posts: 6
Joined: Sat 12 Feb, 2005
Location: KWIDZYN

Post by AGNIESZKA » Tue 15 Feb, 2005

Dziekuje.



Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”