FUNDAMENT POD DOM SZKIELETOWY 117,M 8*9M PLIIISSS O POMOC

Techniczne aspekty materiałów dla domów szkieletowych
Post Reply
kajca
Posts: 2
Joined: Fri 05 Oct, 2007

FUNDAMENT POD DOM SZKIELETOWY 117,M 8*9M PLIIISSS O POMOC

Post by kajca » Fri 05 Oct, 2007

Witam, w przyszłym roku w maju stawiam dom drewniany firmy Ibud w okolicach Pszczyny. Potrzebuję do tej pory wykonać fundament pod dom szkieletowy. Może znacie jakąś firmę z okolic, która się na tym zna bo chodzę po firmach i wszyscy wyliczają mi na 20 tyś. wykonanie fundamentu o wymiarach 8*9 pod dom konstrukcji drewnianej. Chyba to trochę za dużo. Pliis o podpowiedzi z firmami. Projekt dołączam jako załącznik. Mój e-mail - kajcayam@poczta.fm
Attachments

[The extension zip has been deactivated and can no longer be displayed.]



Entera
Posts: 7
Joined: Mon 01 Oct, 2007

Post by Entera » Fri 05 Oct, 2007

Z tego co jestem zorientowana to Firma Ibud wykonuje fundamenty.Jaki domek budujesz ? Ja zastanawiam sie też nad tą firmą ,jescze nie podjełam decyzji, bo czekam na namiary na inne firmy polecone przez Pana Wojtka.Szkoda ze buduja tylko ze swoich projektow .Jak narazie tylko jeden z nich przypadł mi do gustu ale jeszcze nikt go nie wybudował :roll:

pike22
Posts: 20
Joined: Tue 04 Sep, 2007

Re: FUNDAMENT POD DOM SZKIELETOWY 117,M 8*9M PLIIISSS O PO

Post by pike22 » Sat 06 Oct, 2007

kajca wrote:... chodzę po firmach i wszyscy wyliczają mi na 20 tyś. wykonanie fundamentu o wymiarach 8*9 pod dom konstrukcji drewnianej. Chyba to trochę za dużo...
Ja wszystkie prace związane z budową "szkieletu" zleciłem kompleksowo jednej firmie (mając w pamięci powiedzenie "jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz..." , mimo, że dawano możliwość wykonania płyty fundamentowej we własnym zakresie. Efekt w postaci płyty okazał się kiepski, robili go ludzie z przypadku i miałem do ich pracy wiele uwag. Szczerze - zrobił bym to lepiej i dokladniej. Więc radzę ostrożnie z "firmami". Lepiej poszukaj dobrego murarza, do tego jeden- góra dwóch pomocników i to wszystko. Gdybym mógł w swoim przypadku przewidzieć efekt prac to wykonał bym to samo w systemie gospodarczym za ułamek poniesionych kosztów.

kajca
Posts: 2
Joined: Fri 05 Oct, 2007

fundament

Post by kajca » Sun 07 Oct, 2007

właśnie firma ibud oferuje fundament ale wówczas rozpoczęcie opużnia mi się o kilka miesięcy ,już powoli zaczynam się przekonywać do położenia tego z jakimś majstrem we własnym zakresie .otóż jedna firma za wylewkę 8*9 zażyczyła 35 tyś inna już 20 najtańsza oferta to 15 tyś brutto .natomiast przy wyliczeniu kosztów materiału wychodzi mi około 7 miu tyś za wszystkie potrzebne materiały .czyli powinien zamknąć się fundament w cenie ok 10 tyś zł.no cóż firma firmie nierówna

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Sun 07 Oct, 2007

Nie da sie porownac kosztow wykonania fundamentow, bez znajomosci szczegolow jak warunki gruntowe, glebokosc posadowienia, sposob wykonania itd.

Heler
Posts: 1
Joined: Tue 11 Dec, 2007

Płyta fundamentowa

Post by Heler » Tue 11 Dec, 2007

Witam. Kajca czy mógłbyś podać namiary na dwie najtańsze firmy (20 tys i 15 tys). Dom bede budowal z firmą Danmar (myślalem tez o I-budzie, ale odstraszyly mnie terminy realizacji). Potrzebuje wykonać fundament (6,5 x 9,0) do sierpnia 2009.

Pozdrawiam.

User avatar
greg30
Posts: 70
Joined: Fri 01 Jun, 2007
Location: Gdansk

Post by greg30 » Sun 23 Mar, 2008

Heler i jak budowa domu? Czy juz sie wycofales?
"Tylko te drzwi pozostaną zamknięte, do których nie pukałeś."



Post Reply

Return to “Materiały budowlane dla domów szkieletowych”