firma

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
Post Reply
lukasz 19
Posts: 1
Joined: Fri 10 Jun, 2005

firma

Post by lukasz 19 » Fri 10 Jun, 2005

Witam. Poszukuję firmy, która wybuduje mi dom drewniany w technologii szkieletowej pod Gdynią. Zapoznałem się z ofertą kilku firm i najciekawsze wydają mi się te z firm Danmar, Promopak oraz Gliwa. Może jakieś opinie na temat tych firm - która najlepsza?

Z góry dziękuję - Łukasz


Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Sun 12 Jun, 2005

Swoją opinię wysłałem na priva.
Nie mniej ciekaw jestem, która z tych firm przedstawiła najciekawszą opinię i na którą się zdeydowałeś.

Jak zawszwe, mimo najciekawszej oferty, proponuję zatrudnić inspektora nadzoru, który znać będzie tajniki technologii.

Path
Posts: 3
Joined: Fri 30 Sep, 2005

Post by Path » Thu 24 Nov, 2005

Wojciech Nitka wrote:Swoją opinię wysłałem na priva.
Nie mniej ciekaw jestem, która z tych firm przedstawiła najciekawszą opinię i na którą się zdeydowałeś.

Jak zawszwe, mimo najciekawszej oferty, proponuję zatrudnić inspektora nadzoru, który znać będzie tajniki technologii.
Zwracam się z podobną prośbą ,bardzo trudno szukać czegoś po omacku.
Pozdrawiam
Path

Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Fri 25 Nov, 2005

A czego po omacku szukasz?

Wybacz, ale z Twojego zapytania nic nie wynika. Firmy wykonawczej? Inspektora nadzoru? Z jakiego rejonu kraju?

Wybacz, ale trudno mi śledzić Twoje poprzednie posty.

adler
Posts: 6
Joined: Tue 04 Apr, 2006
Location: Malbork

Post by adler » Tue 04 Apr, 2006

witam
jestem nowym użytkownikiem, szukam projektu prostego i taniego domu z poddaszem użytkowym o powierzchni ok. 100-120 m2 w technologii drewnianej, a także wykonawcy
mieszkam w Malborku
będe wdzięczny za wszelkie podpowiedzi
adler

Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Tue 04 Apr, 2006

Projektu poszukaj tutaj - http://www.szkielet.com.pl/projekty Może coś będzie Ci odpowiadać.

A namiary na firmę wykonawczą wysłałem. Ciekaw będę Twojej opinii.

e_dom
Posts: 4
Joined: Tue 04 Apr, 2006
Location: Mazowsze

Post by e_dom » Tue 04 Apr, 2006

Panie Wojtku
Jestem co prawda nowym forumowiczem na stronach Centrum, ale poszukując odpowiedzi na nurtujący mnie problem odwiedziłem kilka stron poświęconych problematyce "szkieletów" i orientuję się , że jest Pan rzeczywiście znawcą tematu.
Problem z którym się zwracam nie jest Panu obcy, co daje się zauważyć przeglądając tematy tego forum. A zwie się on DANMAR.
Z firmą zetknąłem się w tworzonej, również jak rozumiem z Pana inicjatywy, wiosce budowlanej w Urzucie pod Warszawą. Ekspozycja w stylu popularnego DWORKU POLSKIEGO nie jest oczywiście niczym szokującym, ale rozmowa z ich człowiekiem z firmy była na tyle zajmująca i w sumie pouczająca, że postanowiłem bliżej przyjrzeć się firmie i jej projektom, tym bardziej, że jestem na etapie wyboru firmy, która będzie stawiała mój dom, całkiem możliwe, że w konstrukcji szkieletowej.
Myślałem, że jeżeli budują tyle ile sami twierdzą, to jeżeli rzucę hasło na stronach forum w MURATORZE to nie będę miał trudności ze znalezieniem tych, którzy byli DANMARU klientami.I tu szok. Prawie żadnego odzewu, i co ciekawe podobna sutuacja powtórzyła się na kilku innych stronach, łącznie, jak daje się zauważyć, ze stronami CENTRUM.
Znalazłem kilka uwag na tak i kilka na nie, ale nie sposób wyrobić sobie w ten sposób opinii. Byłem w firmie, rozmawiałem z ich handlowcami, widziałem te wszystkie elementy historyczno- patriotyczne, znam oczywiście elementy stanu zewnętrznie zamkniętego w którym zostawiają konstrukcję po montażu, nie wiem tylko jednego, jak rzeczywiście budują i jakie są doświadczenia klientów z firmą Danmar. Liczę na pomoc.

Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Tue 04 Apr, 2006

e_dom wrote:Panie Wojtku
Problem z którym się zwracam nie jest Panu obcy, co daje się zauważyć przeglądając tematy tego forum. A zwie się on DANMAR.
I tu masz rację. Temat "DANMAR-u" znam bardzo dobrze i chyba dużo lepiej niż Ci się wydaje. Jednak prowadząc to Forum przyjąłem zasadę - nie wypowiadam się na Forum na temat działalności poszczególnych firm wykonawczych. Niech na ten temat wypowiadają się Ci, którzy z usług danej firmy korzystali.

pecoalsw
Posts: 93
Joined: Mon 30 Jan, 2006
Location: z daleka

firma

Post by pecoalsw » Wed 05 Apr, 2006

Bardzo mnie tez ciekawi opinia o firmie Danmar.
Sam jej nie znam.
Panie Wojtku, nie moze (chce) Pan sie wypowiadac na temat tej Firmy ze znanych powodow. Calkowicie to akceptuje i nie chce w to wnikac.
Aczkolwiek tez jestem ciekaw wypowiedzi klientow na temat tej firmy.

Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Thu 06 Apr, 2006

Wojciech Nitka wrote:Jednak prowadząc to Forum przyjąłem zasadę - nie wypowiadam się na Forum na temat działalności poszczególnych firm wykonawczych. Niech na ten temat wypowiadają się Ci, którzy z usług danej firmy korzystali.

adler
Posts: 6
Joined: Tue 04 Apr, 2006
Location: Malbork

Post by adler » Tue 11 Apr, 2006

Wojciech Nitka wrote:Projektu poszukaj tutaj - http://www.szkielet.com.pl/projekty Może coś będzie Ci odpowiadać.

A namiary na firmę wykonawczą wysłałem. Ciekaw będę Twojej opinii.
Niestety na maila nic nie doszło.Jakbym mógł prosić o ponowne wysłanie.O firmie Danmar tez słyszałem-na podstawie jej projektów podobno jacyś "Kaszubi" budują tanio i dobrze domy!
podaję maila:
jaadler@wp.pl

Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Tue 11 Apr, 2006

Czy tym razem namiary na firmę z okolic Trójmiasta doszły. Widziałem wiele budów tej firmy i muszę stwierdzić -

Bedę wdzięczny za wszelkie uwagi z kontaktu z firmą. To ważne dla nas do oceny danej firmy.

eng1
Posts: 3
Joined: Tue 18 Apr, 2006

Post by eng1 » Tue 18 Apr, 2006

Wojciech Nitka wrote:Swoją opinię wysłałem na priva.
Nie mniej ciekaw jestem, która z tych firm przedstawiła najciekawszą opinię i na którą się zdeydowałeś.

Jak zawszwe, mimo najciekawszej oferty, proponuję zatrudnić inspektora nadzoru, który znać będzie tajniki technologii.
A jaki jest koszt zatrudnienia inspektora nadzoru i gdzie mozna kogos takiego szukac?
Beata

TomekT9
Posts: 1
Joined: Mon 24 Apr, 2006

wybór inspektora

Post by TomekT9 » Tue 25 Apr, 2006

Tez byłbym zainteresowany znalezieniem inspektora - budowa jest w m. Pępowo gmina Żukowo około 10 km od Obwodnicy Trójmiasta. Dziękuje za szybka odpowiedź, bo budowa jest w toku.

Dorota S.
Posts: 15
Joined: Fri 18 Mar, 2005

Post by Dorota S. » Tue 09 May, 2006

Ja proponuję nie zatrzymywac się na tych trzech firmach. Na pewno jest ich w okolicy więcej, i sa przez niektórych chwalone. Dobrze byłoby zapytać Czarka z kim budował, bo z tego co pisze, jest zadowolony. A i pan Wojciech ma coś w zanadrzu, choć przyznam, że nie udało mi się przeczytać jeszcze nic na temat polecanej firmy od forumowiczów, którzy z nią budowali. A może słabo szukam.

ninkamk
Posts: 1
Joined: Mon 02 Apr, 2007

Post by ninkamk » Mon 02 Apr, 2007

Wojciech Nitka wrote:
e_dom wrote:Panie Wojtku
Problem z którym się zwracam nie jest Panu obcy, co daje się zauważyć przeglądając tematy tego forum. A zwie się on DANMAR.
I tu masz rację. Temat "DANMAR-u" znam bardzo dobrze i chyba dużo lepiej niż Ci się wydaje. Jednak prowadząc to Forum przyjąłem zasadę - nie wypowiadam się na Forum na temat działalności poszczególnych firm wykonawczych. Niech na ten temat wypowiadają się Ci, którzy z usług danej firmy korzystali.
Panie Wojtku czy i ja mogłabym otrzymać na prv informacje o firmach sprawdzonych w realizacji projektów drewaninych ? Chętnie poznam również opinię o firmie Dan-mar. Zastanawiam się nad wyborem.

werbinska
Posts: 8
Joined: Fri 27 Apr, 2007

Post by werbinska » Sat 19 May, 2007

witam
prosze o opinie na temat firmy danmar
bardzo dziękuje gosia
gosia

benek
Posts: 16
Joined: Fri 04 May, 2007

Post by benek » Tue 05 Jun, 2007

witam
panie wjtku prosze o opinie firmy danmar,czy ma wasza rekomendacje
z gory dziękuje
benek

User avatar
greg30
Posts: 70
Joined: Fri 01 Jun, 2007
Location: Gdansk

Post by greg30 » Wed 06 Jun, 2007

Witam serdecznie
"Mlody" na tym forum sie powita :lol:

Panie Wojtku wszytscy prosza o opinie nt. firmy "DANMAR", wydaje sie potentatem w technologii szkieletowej w okolicach Trojmiasta.
Czy bylby Pan sklonny podeslac mi namiary dotyczace innych "pewnych" firm zajmujacych sie budowaniem domow w technologii szkieletowej?
W chwili obecnej sprzedalem mieszaknie....grunt uzbrojony czeka...projekt w koncowej fazie realizacji...
Szukamy wykonawcy, nie bede ukrywal, ze jak wszytscy tutaj - pewnego i solidnego ze skonnosciami do wiarygodnosci. :grin:
Hm...milo byloby rowniez uzyskac lokalizacje wybudowanych juz domow przez konkretne firmy i dokonanie oceny wykonastwa.
Z gory serdecznie dziekuje za udzielona odpowiedz....

P.S. Mam pewien typ firmy jednak unikajac kryptoreklamy pozwole sobie podeslac nazwe tej firmy na Panskie PW.
Pozdrawiam.
"Tylko te drzwi pozostaną zamknięte, do których nie pukałeś."

ReniaiMichał
Posts: 3
Joined: Mon 11 Jun, 2007

Post by ReniaiMichał » Mon 11 Jun, 2007

Witam serdecznie wszystkich!
Z mężem kupujemy właśnie działkę i wybraliśmy projekt z mojego-domu L34 lub z tej strony A 35 i już prawie zdecydowaliśmy się na Interdom, ale po postach widzę, że nie warto.Projekt ten chielibyśmy nieco zmienić tzn postawić garaż prostopadle (tak nam pasuje na działce) oraz troszkę go wydłużyć o kotłownię, tak aby w środku zrobić większą łazienkę (na dole). Zastanawiamy się ciągle czy szkielet czy bal lity (nasz budżet to 400 tyś pod klucz, pompa ciepła, podłogówka, szambo i ogrodzenie). Bardzo proszę o przesłanie na mejla jakichś namiarów na solidne firmy z pomorskiego. Dom chcemy postawić w Zbychowie pod Gdynią / Rumią / Redą.
Dziękuję za wszelką pomoc

Pozdrawiam
Renia
r.kostowska@poczta.fm

User avatar
greg30
Posts: 70
Joined: Fri 01 Jun, 2007
Location: Gdansk

Post by greg30 » Fri 15 Jun, 2007

Oczekuje na opinie na temat "DANMARU" wiec moze ktos zechce mnie odwiesc od zamiaru budowy szkielecika lub tez mnie do niej z ta firma zacheci...
Czekam na kazdy sygnal na PW rowniez.
Panie Wojtku czy odpowie mi Pan na ich temat cokolwiek? :smile:
"Tylko te drzwi pozostaną zamknięte, do których nie pukałeś."

User avatar
greg30
Posts: 70
Joined: Fri 01 Jun, 2007
Location: Gdansk

Post by greg30 » Tue 26 Jun, 2007

Serdecznie dziekuje za calkowity brak informacji i odpowiedzi.
"Tylko te drzwi pozostaną zamknięte, do których nie pukałeś."

amerik
Posts: 11
Joined: Sun 08 Jul, 2007

Post by amerik » Sun 08 Jul, 2007

Odpowiedzi pewnie byłyby, ale zdaje się, że firma DANMAR jest pod specjalna ochroną na większości forów dotyczących budownictwa drewnianego.

Piotr Wlezień
Posts: 4
Joined: Sun 08 Jul, 2007

Post by Piotr Wlezień » Wed 18 Jul, 2007

No cóż chyba faktycznie nikt nie chce się wypowiadać o firmie Danmar sam szukam iformacji o nich od 2 miesięcy i nic. Z tego co widzę na forum to na Pana Wojtka też w tym temacie chyba nie ma co liczyć.

Avecbud
Posts: 76
Joined: Sun 03 Jun, 2007

Post by Avecbud » Thu 26 Jul, 2007

Witam serdecznie !
Otoz Firmie Danmar wydaje sie ,ze jest producentem domow drewnianych . Jestem tutaj na tym forum od nie dawna ,ale wystarczy mi ,aby stwierdzic, ze firma ta nie posiada dostatecznej wiedzy technicznej na temat budowy domow szkieletowych, zadajac pytania panu Wojtkowi JAK TO SIE ROBI?

Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Fri 27 Jul, 2007

Piotr Wlezień wrote:Z tego co widzę na forum to na Pana Wojtka też w tym temacie chyba nie ma co liczyć.
Fakt, nie można liczyć na moją oficjalną opiniię na temat poszczególnej firmy na tym Forum, a tym bardziej a temat firmy Danmar.
Właściciel firmy Danmer jest moim przyjacielem, w związku z czym moje wypowiedzi mogłyby być niewiarygodne; z jednej strony mógłbym wychwalać firmę ponad to co reprezentuje, a z drugiej mógłbym oszczędzać słowa krytyki na jej działalność.
Mogę jedynie podpowiedzieć, że chcąc budować z tą czy inną firmą warto bardzo szczegółowo zapoznać się z ofertą firmy i wyceną tych robót - co zawiera cena a czego nie zawiera. Taką analiżę warto porównać do procentowego zaawansowania poszczególnych etapów robót - http://www.szkielet.pl/etapy.php?show=index . Tak analiza pozwoli ocenić za jaki procet zaawansowania Inwestor płaci, i jakie koszty jeszcze będzie musiał ponieść.

User avatar
greg30
Posts: 70
Joined: Fri 01 Jun, 2007
Location: Gdansk

Post by greg30 » Sat 18 Aug, 2007

Zobaczymy wiec jak firma "DANMAR" wykonuje swoja robote. Umowa na "szkielet" zostala podpisana.

P.S. ladnie tutaj ktos na forum zabrudzil spamem...ADMIN chyba zasnal albo wyjechal na dlugie wakacje. :lol:
Pozdrawiam.
"Tylko te drzwi pozostaną zamknięte, do których nie pukałeś."

amerik
Posts: 11
Joined: Sun 08 Jul, 2007

Post by amerik » Sun 19 Aug, 2007

Życzę powodzenia. Przy okazji radzę dobrze przejrzeć projekt i o ile nie znajdziesz błędów - w co wątpię - to od razu zaznacz, że będziesz wymagał rozwiązań przewidzianych projektem i nie przejdą na twojej budowie rozwiązania proponowane przez cieśli na zasadzie i typu :" bo my tak robimy".

jarmat79
Posts: 1
Joined: Thu 23 Aug, 2007
Location: Malbork

Post by jarmat79 » Thu 23 Aug, 2007

Witam.
Mam pytanie do pana Wojciecha, podobne do pytania użytkownika "adler". Czy mogłby mi pan polecić w okolicach Malborka wykonawcę i inspektora nadzoru ? Dodatkowo napiszę, że najprawdopodobniej będę realizował projekt AT - 74 ( http://www.szkielet.com.pl/projekty/?projekt=240 ). Za ewentualne odpowiedzi i podpowiedzi, również od innych użytkowników, z góry dziękuję.

User avatar
greg30
Posts: 70
Joined: Fri 01 Jun, 2007
Location: Gdansk

Post by greg30 » Tue 09 Sep, 2008

Juz jest i stoi i ma sie bardzo dobrze. Firma zalatwia "od raczki" wszelkie niedociagniecia - ktorych jest malo.
Osobiscie polecam. Dla mnie duzy PLUS. :grin: :grin:
"Tylko te drzwi pozostaną zamknięte, do których nie pukałeś."

amerik
Posts: 11
Joined: Sun 08 Jul, 2007

Post by amerik » Fri 12 Sep, 2008

greg30 wrote:Juz jest i stoi i ma sie bardzo dobrze. Firma zalatwia "od raczki" wszelkie niedociagniecia - ktorych jest malo.
Osobiscie polecam. Dla mnie duzy PLUS. :grin: :grin:
A to ciekawe?
:shock:

User avatar
greg30
Posts: 70
Joined: Fri 01 Jun, 2007
Location: Gdansk

Post by greg30 » Sun 14 Sep, 2008

amerik wrote:A to ciekawe? :shock:
Hmm....nic ciekawego, rzetelnie i bez zastrzezen.....To zadna kryptoreklama tylko stwierdzenie faktow z autopsji :lol:
"Tylko te drzwi pozostaną zamknięte, do których nie pukałeś."



Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”