poradnik

Techniczne aspekty budowy domów z bali
Post Reply
doraz
Posts: 7
Joined: Mon 15 Jan, 2007

poradnik

Post by doraz » Wed 29 Oct, 2008

Czy spotkał się ktoś z książką / poradnikiem o budownictwie drewnianym ? Mnie najbardziej interesuje temat domów z bala , ocieplanych od wewnątrz wełną . Owszem można wyszukać różne informacje w internecie, ale może istnieje na rynku coś w rodzaju poradnika dla inwestorów.


Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Wed 29 Oct, 2008

Wierz mi - niczego innego nie znajdziesz jak to co jest opublikowane w naszym dziale "Domy z Bali" a w szczególności "Wszystko o domach z bali" - http://www.szkielet.pl/domy_z_bali.php? ... bali&id=24

To co przeczytasz na tej stronie i dalszych znajdziesz w wersji papierowej - "Katalog Budownictwa Drewnianego 2005". Znajdziesz go w naszej księgarni internetowej. Zapraszam.

Scottie28
Posts: 25
Joined: Tue 08 Jul, 2008

Post by Scottie28 » Thu 30 Oct, 2008

Kolega ma wydac do końca roku nowa pozycje - tylko ciekawe czy mu sie uda. Mam byc w niej wszystko o domach z bala. Od A do Z. Ja bym welny mineralnej nie dawał.

Maku
Posts: 5
Joined: Sat 24 Nov, 2007

Post by Maku » Thu 18 Dec, 2008

Też bym wełny mineralnej nie dawał, ale jest na to dobra rada: wełna drzewna lub konopna. Opór cieplny porównywalny do wełny mineralnej/szklanej, a ma przewage jeśli chodzi o:
- wysychanie ( jak zamoknie, to wyschnie, nic się nie dzieje)
- zawilgocona do 30% ma znacznie lepszy opór niż klasyczne wełny
- praca z tą wełną jest po prostu przyjemna - samo drewno/konopia ( no prawie, do 5% włókien syntetycznych :),żadnego kłucia i fruwających włókien
Jak się spotkałem z tym rodzajem docieplenia to pomyślałem sobie: czemu jeszcze wszyscy tego nie używają ?
Owszem, konopna wełna jest droższa o nawet 30%, ale drzewna jest niemal w tej samej cenie. Pytanie więc: czy to ma jakieś wady? ja się nie spotkałem.
Może ktoś z was ma jakieś złe doświadczenia z wełną drzewną ? ( mówię tu o płytach )


Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów z bali”