Pape zostawić czy ją zrywać??

Techniczne aspekty budowy domów szkieletowych
Post Reply
snow
Posts: 16
Joined: Tue 20 Jan, 2009
Location: Nysa / Wrocław

Pape zostawić czy ją zrywać??

Post by snow » Wed 06 May, 2009

Witam mam takie oto pytanie - ogolnie jestem zielony jezeli chodzi o budowanie.
Zastanawiam się nad domem z firmy Danmar - Danmar IX dworek letni - domki z tej firmy dach na deskowniu maja pokryty papą (standardowo- oddawany klientowi). Chce oczywiscie miec na dachu inne pokrycie(gerard corona-ahi roofing: blachodachowka z posypką) niz papa . Teraz moje pytanie: czy przed polozeniem innego pokrycia nalezy zdjąć pape?? bo z tego co czytalem to pod pokrycie dachowe powinna isc folia wiatrochronna (paroprzepuszczalna)
Obawiam się ze papa pod pokryciem wlasciwym bedzie mi powodowac wzrost wilgotnosci izolacji cieplnej a co za tym pojdzie mniejsza jej wydajnosc plus gnicie dachu !! czy dobrze mysle ?


Andrzej G.
Posts: 15
Joined: Wed 03 Sep, 2008
Location: Olsztyn

Post by Andrzej G. » Wed 06 May, 2009

Jesli polac dachowa jest prawidlowo wentylowana (okap-kalenica) to papa moze zostac.
Ale jesli chcesz kryc blachodachowka to powinienes uzgodnic z wykonawca ten rodzaj pokrycia i wtedy mozna zrezygnowac i z papy i z deskowania dachu. Niech ci pokryja wiezbe folia paroprzepuszczalna i na to daj balchodachowke. Oczywiscie jeszcze laty i kontrlaty.
Dobra wiatroizolacja i masz 4 miesiacie na pokrycie docelowe (tyle czasu daja zazwyczaj producenci)

snow
Posts: 16
Joined: Tue 20 Jan, 2009
Location: Nysa / Wrocław

Post by snow » Wed 20 May, 2009

Wielkie dzięki zastosuje się do wskazówek


Post Reply

Return to “Wymagania techniczno-montażowe domów szkieletowych”