Wykonawca - Szczecin

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
Post Reply
martelia
Posts: 5
Joined: Mon 14 Nov, 2005

Wykonawca - Szczecin

Post by martelia » Mon 14 Nov, 2005

Dzień dobry,
dostałam kiedyś informację od Pana o firmie z okolic Kołobrzegu "Trak-bud". Od nich dostałam z kolei kontakt z firmą, która buduje domy w okolicach Szczecina, która ściśle współpracuje z Trak-budem, bierze od nich prefabrykaty. Czyli nie jest to typowy kanadyjczyk, tylko przyjeżdża tirem gotowy dom. Firma nazywa się JAMB, a właściciel p. Lipiński. Czy na temat tej firmy ma Pan jakieś informacje.
P.Lipiński stwierdził, że zaczynając w III/06 będziemy mogli się wprowadzić w VI/06.
Jak sprawdzić rzetelność wykonawcy? Pokazano nam 2 domy w Mierzynie, które postawil, ale w 2001 roku, reszta w Niemczech.
Panie Wojtku - jak zrobić żeby zamieszkać we własnym domu i nie stracić pieniędzy?
pozdrawiam
Marta Kułak


Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Re: Wykonawca - Szczecin

Post by Wojciech Nitka » Mon 14 Nov, 2005

martelia wrote:Panie Wojtku - jak zrobić żeby zamieszkać we własnym domu i nie stracić pieniędzy?
Niestety, osobiście nie znam firmy Jamb. Nigdy też nie miałem przyjemności bywać na ich budowach.
Co do Pani zapytania, to:
- po pierwsze - dobrze opracowany projekt,
- po drugie - dobra umowa na wykonanie domu, np. http://www.domydrewniane.org/files/Wzor_umowy-SDD.pdf w której, między innymi, szczegółowo określone będzie finansowanie budowy, oraz szczegółowo przedstawione materiały jakie będą miały być zastosowane na budowie,
- po trzecie - inspektor nadzoru, dobrze znający wymagania budownictwa szkieletowego.
Powinno skutkować sukcesem.

martelia
Posts: 5
Joined: Mon 14 Nov, 2005

Post by martelia » Tue 15 Nov, 2005

Dziękuję za odpowiedź.
Czy jest jakaś zdecydowana różnica między typowym kanadyjczykiem a "domem gotowym"? Czy któryś jest bardziej trwały, tańszy w eksploatacji, lepiej zakonserwowany? Czym różnią się te dwie technologie? Ewnetualnie czy którąś polecałby Pan bardziej?
Chciałabym i boję się :), tym bardziej że z budownictwem nie mam nic wspólnego.
pozdrawiam
Marta

martelia
Posts: 5
Joined: Mon 14 Nov, 2005

Post by martelia » Mon 21 Nov, 2005

Dzień dobry,
w dalszym ciągu poszukuję wykonawcy mojego domu. Chciałabym poznać Pana opinię o firmie : Domek Sp. z o.o. z siedzibą w Radłowie k/Ostrowa Wielkopolskiego. Niedawno otworzyli filię w Szczecinie. Na ich stronie internetowej jest logo : Stowarzyszenie Dom Drewniany. Czy ta firma jest Panu znana?
Czy może Pan coś powiedzieć o firmie : Canada Concept Domy Drewniane z siedzibą w Szczecinie ?
Jeśli jest to możliwe to chciałabym dowiedzieć się więcej (poza adresem i nr telefonu :) na temat firmy : TRAK-BUD z Byszewa (okolice Kołobrzegu), do której podał mi Pan kontakt.
pozdrawiam
Marta

martelia
Posts: 5
Joined: Mon 14 Nov, 2005

GALENA Z POLIC

Post by martelia » Mon 13 Mar, 2006

dzień dobry,
cały czas poszukuję wykonawcy mojego domu :( Chyba nigdy nie rozpocznę budowy, no ale nie o tym ... Czy zna Pan firmę Galena z Polic, produkującą domy gotowe ?
Jak zwykle proszę o odpowiedź.
pozdrawiam
Marta

doraw
Posts: 2
Joined: Thu 05 Apr, 2007
Location: SZCZECIN

Post by doraw » Thu 26 Apr, 2007

Co jest z tą GALENĄ? próbuję od 2 tyg. się do nich dodzwonić ale nikt nie odbiera. Czy ma ktoś namiary na tą firmę? może jakiś tel. na kom. czy strona internetowa?. Z góry dziękuję za pomoc.



Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”