Budowa projektu "PROSTY"

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
Post Reply
kattom
Posts: 3
Joined: Fri 18 Nov, 2005
Location: Jaworzno

Budowa projektu "PROSTY"

Post by kattom » Fri 18 Nov, 2005

Witam panie Wojtku,
Przegladałam forum wielokrotnie ale dość wybiórczo. Chciałabym wybudować domek drewniany (szkieletowy). Najbardziej odpowiada mi projekt, który nazywa się Prosty, a jego projektantem jest pan Jerzy Berezowski. Znalazłam pana dobre opinie o tym projektancie, więc mam nadzieję że projekt jest zgodny z wymogami budownictwa szkieletowego. Poszukuję natomiast firmy z okolic Katowic lub Krakowa, która wykona mi ten dom pod klucz, wiem że ma pan duże doświadczenie więc prosze o polecenie firmy solidnej ale nie z "najwyższej półki kosztów" bo moje środki są ograniczone. Prosiłabym też o szacunkową kalkulację ile miniej więcej powinien kosztować ten projekt pod klucz abym wiedziała jak odnieść się do oferty firmy. Proszę o wiadomość
Pozdrawiam
Kaśka


Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Sat 19 Nov, 2005

Niestety, nigdy nie staram się odpowiadać na pytania dotyczące kosztów budowy. Ten temet można omówic tylko i wyłącznie z firmą wykonawczą.
Po pierwsze: - cena może zależeć od regionu kraju w jakim dom ma być budowany; inne ceny robocizny są np. w lulelskim, a inne w okolicach Warszawy,
Po drugie: - na cenę domu ma wpływ architektura budynku; metr kwadratowy domku prostego kosztuje mniej niż domu o skomplikowanej architekurze czy "połamanym" dachu,
Po trzecie: duży wpływ na cenę domu ma dobór materiałów nawet tych podstawowych - np. na elewację czy na dach, czy też stolarka okienna,
Po czwarte: na cenę może również wpływać fakt, czy dana firma posiada pełen portfel zleceń czy też jest bezrobotna i zależy jej na przyjęciu zlecenia.

Reasumując - koszt budowy może ocenić tylko i wyłącznie dana firma wykonawcza po zapoznaniu się z projektem, ustaleniu zakresu robót i doboru materiałów budowlanych.

czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Sun 20 Nov, 2005

witam

orientacyjny koszt wybudowania tego domku pod klucz ( łącznie z fundamentami )
w technologii szkieletowej ( zgodnie ze standardami technologii), przez solidną firmę to tak "na moje oko" :lol:
200000-220000 PLN

pozdrawiam

kattom
Posts: 3
Joined: Fri 18 Nov, 2005
Location: Jaworzno

Post by kattom » Mon 21 Nov, 2005

Panie Wojtku,
co do uwarunkowania kosztów mam tą świadomość,że są regionalne i zależne od standardów wykończenia domu, dlatego pytałam o konkretny projekt z konkretnego regionu. Rozumiem jednak że są to kalkulacje dotyczące już wybranej firmy, dlatego moja gorąca prośba proszę mi polecić solidne firmy, które Pan zna z regionu Katowice-Kraków.

:arrow: dziękuję czarku za kalkulację na moje oko są podobne chciałam się upewnić.

Kaśka

czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Tue 22 Nov, 2005

Kattom

moja wycena nie była tak całkiem"na oko" :lol:

ja właśnie w tym roku po 3 miesiącach budowy stałem się lokatorem podobnego domku ,metraż 112m2 powierzchni użytkowej ,rozkład pomieszczeń zbliżony do prjektu "prostego"

http://img340.imageshack.us/my.php?image=10003424vw.jpg

pozdrawiam

kattom
Posts: 3
Joined: Fri 18 Nov, 2005
Location: Jaworzno

Post by kattom » Tue 22 Nov, 2005

Rzeczywiście dom podobny, ale wygląda na dom podpiwniczony czy to dużo zmienia w wycenie, (ja niestety nie mogę podpiwniczyć bo mam zbyt mokrą dzialkę). Jezeli budowaleś taki dom mam pytanie na jaki rodzaj ogrzewania sie zdecydowaleś?
Czy jesli uczestniczysz w forum woj śląskiego to znaczy że dom masz gdzieś w okolicy. Może mógłbyś mi polecić swoją firmę?
Pozdrawiam
Kaśka

czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Tue 22 Nov, 2005

Witam

dom nie jest podpiwniczony , jest na tzw pustce podpodłogowej , generalnie ma ona około 50 cm ,ale u mnie" trochę" się powiększyła ze względu na spadek terenu

http://img245.imageshack.us/my.php?image=10002542uy.jpg

tak ,że wyszła minipiwnica ( za niewielką dopłatą 1000 pln)

co do ogrzewania to zdecydowałem się na centralne ogrzewanie gazem ziemnym , oczywiście mam kominek z rozprowadzeniem ,ale służy głównie dla tworzenia nastroju :lol:

co do regionu - obecnie dla firm wykonawczych praktycznie nie istnieją granice województw , ja mieszkam w województwie podkarpackim ,a domek budowała firma z Kielc

pozdrawiam



Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”