Danmar - a może cos innego?

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
Post Reply
pelikan
Posts: 1
Joined: Tue 12 Oct, 2004

Danmar - a może cos innego?

Post by pelikan » Tue 12 Oct, 2004

Witam wszystkich,
Zamierzam wybudować dom w konstrukcji szkieletowej w okolicach Katowic. Wybrałem sobie projekt firmy Danmar www.danmardomy.pl o wdziecznej nazwie 'dworek polski'. Zwracam sie tutaj z prośbą do wszystkich a w szczególności do Pana Wojtka o opinie na temat tej firmy i technologii przez nią stosowanych. Jeżeli ktoś dysponuje niezbedną wiedzą proszę niech napisze na ile jest to atrakcyjny projekt. Będę wdzięczny również za wszelkie namiary na inne solidne firmy (nie tylko ze śląska) stawiające domy w ten sposób. Pozdrawiam
Pelikan


Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Tue 12 Oct, 2004

Musisz wiedzieć że Danmar nie buduje domów pod klucz; stawia jedynie konstrukcję pokrytą oblicówką i poszycie na dachu. Sam będziesz musiał założyć instalacje, wykończyć wnętrze, położyć pokrycie.
Budując z Danmarem czy inną firmą pamiętaj o zatrudnieniu inspektora nadzoru, ale takiego co zna się na domach drewnianych.

Przy okazji - w najbliższych tygodniach firma Danmar będzie stawiała "Dworek Polski" na Wiosce Budowlanej - http://www.wioska.com Dziś gotowe są już fundamenty. To pierwszy dom stawiany na Wiosce.

czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Sat 02 Jul, 2005

chyba bez fundamentów,ścian i dachu :lol: :lol: :lol:

czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Sat 02 Jul, 2005

Witam
teraz na poważnie odniosę się do powyższego wątku

trudno odnieść się do wartości 50% taniej niż inni , nie wiedząc o jaką konkretnie chodzi technologię,co wchodzi w zakres robót itd

ja jednak zadałem sobie trochę trudu i przeprowadziłem orientacyjną symulację ceny brutto 1m powierzchni domu wybudowanego w klasycznej technologii szkieletowej zgodnie ze standardami
do wyliczeń przyjąłem "prosty domek" z poddaszem użytkowym ,dach dwuspadowy o powierzchni 100m

standard idąc od zewnątrz:tynk akrylowy,styropian ryflowany,wiatroizolacja,płyta osb,wełna mineralna,paroizolacja,płyty kartono-gipsowe ,wykończenie z malowaniem , fundament do 110cm ,beton B15, pustka podpodłogowa, dach pokryty gontem bitumicznym , podłogi z paneli w cenie 40zl/m , płytki ,ogrzewanie gazowe piec dwufunkcyjny ,instalcej cwu,zw,kanalizacja ,kominek ,okna plastikowe , DREWNO NA KONSTRUKCJE OCZYWIŚCIE SUSZONE KOMOROWO STRUGANE ,krótko mówiąc dom do zamieszkania

nie będę szczególowo wymieniał producentów materiałów ,aby nie być posądzonym o kryptoreklamę :lol: ,ale powiedzmy ,że są to "stany średnie i wyższe" ,od ceny odejmowałem potencjalne upusty

i jakby nie liczyć koszt 1m z robocizną to minimum 1800 zł ,a biorąc gorszej ,ale nie tragicznej jakości materiały to 1700

każda inna cena nie jest dla mnie "normalna',żeby nie powiedzieć podejrzana

Z poważaniem

czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Sun 03 Jul, 2005

jak już wspomniałem to była tylko SYMULACJA , A NIE OFERTA KONKRETNEJ FIRMY !!! wszystkie elementy dobierałem sam , takie jakie chciałbym mieć budując taki dom

a tak nawiasem mówiąc dlaczego nie chce Pan podać ile wynosi te 50% :lol: :lol: i za co ???

pozdrawiam

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Sun 03 Jul, 2005

Co obejmuje cena można znaleźć na stronach firmy Danmar:

- Konstrukcja ścian zewnętrznych grubości 10cm przystosowana do ocieplenia oraz wykończenia ścian od strony wewnętrznej boazerią lub płytą gipsową.
- Elewacja zewnętrzna - deska grubości 20mm zakonserwowana TIKKURILĄ (opcja) na dowolny kolor.
- Układ konstrukcyjny oparty na ścianach zewnętrznych, co pozwala na dowolne kształtowanie ścianek działowych.
- Podłoga izolowana - 5cm wełny mineralnej, oraz wykończona
wyrównawczą płytą pilśniową.
- Okna przystosowane do szklenia na dwie szyby (szklenie należy do inwestora).
- Drzwi zewnętrzne - 1 szt. (90cm), drzwi balkonowe - 1 szt. (70cm) do połowy przeszklone (opcja).
- Schody policzkowe.
- Stroposufit (w domkach z poddaszem).
- Powiększenie tarasu (opcja).
- Dach jętkowy pokryty onduliną w 5-ciu kolorach, opierzenia z blachy ocynkowanej.
- Konserwacje : -konstrukcja -" ADOLIT ", - elewacja - "TIKKURILA" (opcja).

Podłoże przygotowuje inwestor wg rysunków.
Transport do 50 km od siedziby naszej firmy.
Montaż w cenie domku (inwestor zapewnia dwie osoby do pomocy).
Powyżej 50 km inwestor zapewnia nocleg dla naszych pracowników.

Dom modelowy firmy Danmar - Dworek Polski - można oglądać na Wiosce Budowlanej - http://www.wioska.com - Aktualności

Wojciech Nitka
Posts: 3841
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Sun 03 Jul, 2005

Przy okazji poczytaj - http://szkielet.com.pl/etapy/
Znajdziesz tam także orientacyjne koszty poszczególnych etapów budowy.

czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Sun 03 Jul, 2005

Szanowny Panie Wojtku

Przepraszam ,że być może zaśmiecam forum moimi postami ,ale tak się składa ,że już niedługo zaczynam budowę ( być może nawet Pan wie z jaką firmą :lol: choć to nieistotne w tym momencie) i znalezienie wykonawcy ,analiza technologii ,standartów , jakośći i kosztów wykonania zajęła mi wiele czasu.

Dlatego też jak czytam coś takiego jak 50% taniej niż inni,szybciej niż inni ,ale bez podawania szczegółów to krew mi się burzy.

Nie będę podawał nazwy firmy ,która na końcu swojej oferty każe do kosztów budowy "pod klucz" doliczyć 600PLN (3x200) dziennie za delegację swoich pracowników ,a takich kwiatków w ofercie większości firm jest więcej.

Wiadomo ,że ostateczny koszt jest taki ,jaki uda się inwestorowi wynegocjować ,ale po co robić ludziom wodę z mózgu podawaniem dużymi literami ceny ,która nijak ma się do tego co ostatecznie zapłacimy.

Z poważaniem

lama71
Posts: 1
Joined: Wed 18 Jan, 2006
Location: Gliwice

Post by lama71 » Wed 18 Jan, 2006

witam wszystkich z forum.
Ja równierz od jakiegoś czasu interesuję się tą tematyką, stąd moje pytanie do Pani, po pierwsze jakie koszty ogrzewania relatywnie ponosicie, i jaki rodzaj ogrzewania macie zainstalowany.
A po drugie, zadam to pytanie tutaj, mianowicie, czy firmy produkujące domy szkieletowe, zabezpieczają w jakiś sposób konstrujcję przed no. zalaniem spowodowanym uszkodzeniem zaworu w pralce itp. Bo to zdarzyć się może, a w tradycyjnym domu, poza zaciekami, nie będzie większego problemu. Czy coś takiego bardzo narazi konstrukcję budynku, i czy powoduje to utratę gwarancji na konstrukcję?? Jakoś nie udało mi się nic na ten temat znaleść.

Grzegorz Szostak
Posts: 1601
Joined: Sun 21 Aug, 2005
Location: Siedlce
Contact:

Post by Grzegorz Szostak » Wed 18 Jan, 2006

lama71 wrote:A po drugie, zadam to pytanie tutaj, mianowicie, czy firmy produkujące domy szkieletowe, zabezpieczają w jakiś sposób konstrujcję przed no. zalaniem spowodowanym uszkodzeniem zaworu w pralce itp. Bo to zdarzyć się może,
Jesli lazienka bedzie prawidlowo wykonana - nie ma problemu. Nawet w murowanym powinien byc wykonany odplyw wody z podlogi do kanalizacji. Nie chodzi mi o prawo czy przepisy, tylko o zycie. Wystarczy pozostawiony strumien wody w umywalce przez dziecko (nie koniecznie :D ) i zalanie gotowe.
lama71 wrote:a w tradycyjnym domu, poza zaciekami, nie będzie większego problemu.
Problemy moga byc - z grzybem. Wychodzi to dopiero z czasem.
lama71 wrote:Czy coś takiego bardzo narazi konstrukcję budynku, i czy powoduje to utratę gwarancji na konstrukcję?? Jakoś nie udało mi się nic na ten temat znaleść.
Gwarancja jest przy prawidlowej eksploatacji. Nie sadze zeby wykonawca zgodzil sie w umowie na konsekwencje zdarzen losowych.

Na Twoj probem jest rozwiazanie - rura w rurze. Koszt instalacji wzrasta x3 i wiecej, ale warto. Dziala to na podobnej zasadzie jak czujniki dymu.

niezadowolona
Posts: 27
Joined: Sun 30 Apr, 2017

Re: Danmar - a może cos innego?

Post by niezadowolona » Sun 30 Apr, 2017

reklamacje w zasadzie wszystkiego od samego początku, źle osadzone drzwi, wadliwy montaż wszystkich okien (opinia producenta okien którego firma Danmar sama wezwała bo wg nich wystarczyłaby tylko regulacja którą należałoby wykonywac co... KILKA DNI bo okna opadają tuż po regulacji), BRAK WENTYLACJI wobec czego pleśń i grzyb w środku, brak odprowadzenia skroplin z kominów, brak zabezpieczenia desek środkiem przeciwko kornikom, opadnięty taras o kilka cm i wiele wiele innych, koszt napraw oszacowany na ponad 100 tysiecy zlotych, kilka lat w sądzie, rozmaite sztuczki, granie na zwłoke, podnoszenie zarzutu przedawnienia - jak gra się fair i nie ma sobie nic do zarzucenia to nie podnosi się takiego argumentu tylko bierze na klate.. Najlepsze jest jednak odebranie do użytkowania przez Danmar domu. Jak? Skoro nie bylo kominów wentylacyjnych??? Otóż Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Kartuzach wydał pozytywną decyzje, pomimo praktycznie pustego dziennika budowy :))) to taka wisienka na torcie.
Ponadto obiecano zrobic przed domami droge asfaltową, która nigdy nie powstała a za którą przyjęto pieniądze na poczet budowy. 2 lata pism o zwrot kwoty ktora przywlaszczono.
W okresie zima nie dbają ponadto o drogę przed domami która drogą gminną nie jest, a prywatną. Mają obowiązek odśnieżania czego nie robią, zrzucają na mieszkańców że powinni to robic. Oczywiscie o ile rozumiejac obowiazek odsniezania przed wlasna posesją, niezrozumialym jest obowiazek odsniezania przed domami niesprzedanymi. Bo o tym Danmar zapomina. Co z tego że ja sobie odsnieze jak dom przed i dom za jest np. niezamieszkały. To na kim ciąży obowiązek odsniezania?
Firma stosuje rozmaite sztuczki byleby tylko sprawa nie trafiła do sądu i doszło do przedawnienia lub by siedziec cicho obiecuje np. odkupienie domu, wycene strat (ktora trwa wiele miesiecy), rozmowy, prosby, drewno opalowe na zime etc. Wszystko by siedziec cicho.

niezadowolona
Posts: 27
Joined: Sun 30 Apr, 2017

Re: Danmar - a może cos innego?

Post by niezadowolona » Sun 30 Apr, 2017

to jest akurat Egiertowo, sytuacja z 20 domami z Glincza opisana jest na go work w opiniach pracowników i osob niezadowolonych w ktorych wykryto multum usterek. (Do moderatora prosba o nie usuwanie nazwy GOWORK, ma to na celu jedynie odeslanie do innych opinii ktore w tym nie miejscu nie zostaly zawarte, a są obiektywne)



Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”