wykonawstwo/nadzór w okolicach Wrocławia

Uwagi inwestorów na temat firm wykonawczych
Post Reply
jerry

wykonawstwo/nadzór w okolicach Wrocławia

Post by jerry » Mon 18 Oct, 2004

1. Chcę wybudować dom w konstrukcji szkieletu drewnianego pod Wrocławiem. Podobnie jak poprzednicy na forum poszukuję firmy z regionu.

2. Komu powierzyć nadzór nad taką inwestycją? Pewnie lepiej inspektorowi niezależnemu od wykonawcy - czy mógłbym prosić o namiary wiarygodnych firm/osób?

z góry dziękuję!

jbobowski@tlen.pl


Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Mon 18 Oct, 2004

Kontakty na ewentualną firmę wykonawczą i na inspektora nadzoru wysłałem na priva.
Będę oczekiwał informacji czy spełniają Twoje oczekiwania. Dla nas to ważne, by polecane przez nas firmy spełniały wymagania i oczekiwania inwestorów.

MarekM
Posts: 2
Joined: Sun 06 Mar, 2005
Location: wroclaw

Post by MarekM » Sun 06 Mar, 2005

mysle o postawieniu domu w technologii drewnianej w okolicy Wroclawia, czy moglbym prosic o namiary na solidne niedrogie firmy z Wroclawia badz okolic zajmujace sie tym budownictwem ( także domy z prefabrykatów)

MarekM
Posts: 2
Joined: Sun 06 Mar, 2005
Location: wroclaw

Post by MarekM » Sun 06 Mar, 2005

prosilbym rowniez o podanie kontaktu na solidne firmy mogace zajac sie nadzorem budowlanym ( do powyzzszego pytania)

e-mail ; puzon1@o2.pl

Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Sun 06 Mar, 2005

Namiary na firmę, która jak mam nadzieję spełni Twoje wymagania, wysłałem na priva.

Powodzenia

dorar
Posts: 1
Joined: Mon 18 Apr, 2005

Post by dorar » Mon 18 Apr, 2005

ja też prosze o namiary na sprawdzone, rzetelne firmy z okolic Wrocławia czy woj. dolnosląskiego - wykonanie domku szkieletowego
jak również proszę o namiary na inspektora nadzoru tez tego rejonu
dziękuję i pozdrawiam
mcg9@wp.pl

Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Tue 19 Apr, 2005

Namiary wysłałem.

Pozdrawiam.

Dobrosława Dzierzgowska
Posts: 1
Joined: Wed 04 May, 2005

Post by Dobrosława Dzierzgowska » Wed 04 May, 2005

Chcę wybudować dom szkieletowy w miejscowości pod Wrocławiem, mam działkę, której mankamentem jest niewielka szerokość (15,5m). Szukam solidnej firmy w mojej okolicy, która nie tylko szybko i dobrze wybuduje dom (100-120 m2), ale również zaproponuje logiczny projekt. Jestem też ciekawa jaką opinią cieszy się firma CELBUD z Celestynowa.
Pozdrawiam
dochna@konin.lm.pl

Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Wed 04 May, 2005

Namiary wysłałem. Firma współpracuje z architektem znającym wymagania technologii szkieletu drewnianego.

Powodzenia.

DAREKZZ
Posts: 1
Joined: Wed 12 Oct, 2005
Location: Wrocław

potrzebne namiary

Post by DAREKZZ » Wed 12 Oct, 2005

też potrzebowałbym namiary na dobre firmy, które budują w technologiach szkieletowych w okoicach Wrocławia
z góry dziękuję i pozdrawiam

Wojciech Nitka
Posts: 3840
Joined: Thu 19 Aug, 2004
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Wojciech Nitka » Thu 13 Oct, 2005

Ciekaw będę Twojej opinii. Firma naprawdę solidna.

rombol
Posts: 1
Joined: Fri 17 Feb, 2006

Post by rombol » Fri 17 Feb, 2006

Również proszę o podanie namiarów na firmy wykonawcze i inspekorów nadzoru bud. dla technologii szkieletowej z okolic Wrocławia (rom@zakus.ita.pwr.wroc.pl).
Mam również pytanie do Pana W.Nitkę. Jakiś czas temu rozmawiałem z firmą Domek z Ostrowa Wielkopolskiego. Firma robi domy prefabrykowane w technologii szkieletowej. W ich wykonaniu konstrukcja ściany zewnętrznej jest następująca (patrząc od węwnątrz domu): płyta g/k+paroizolacja+wełna min.+płyta fermacell+styropian 5 cmm+tynk. Czyli od zewnątrz ściana jest zamknięta styropianem, styropianem nie ryflowanym. Czy taka ściana nie ulegnie zawilgoceniu z racji braku szczeliny wentylacyjnej za wełną? Domek twierdzi,że nie. Natomiast przeglądając różne publikacje wszędzie spotykam hasło - konstrukcja ściany szkieletowej z wełną musi być wentylowana, więc powinno się stosować szczelinę wentylacyjną pomiedzy ociepleniem a konstrukcją ściany np. z łat lub stosując styropian ryflowany. Jak jest naprawdę?
Pozdrawiam
P.S. Czy ktoś budował z Unibud'em z Bielska Podlaskiego?

izabella
Posts: 2
Joined: Fri 30 Dec, 2005

solidni wykonawcy

Post by izabella » Fri 10 Mar, 2006

Chcę wybudować dom w konstrukcji szkieletu drewnianego pod Wrocławiem. Podobnie jak poprzednicy na forum poszukuję firmy z regionu.

prosze o namiary solidnej firmy
bella2800@web.de

z gory dziekuje
izabella

elmal
Posts: 2
Joined: Sat 11 Feb, 2006

Post by elmal » Wed 15 Mar, 2006

1. Proszę również o polecenie firmy i nadzoru z okolic Wrocławia.
2. Jeżeli ktoś już wybudował, lub buduje proszę o rady i pomocne informacje
Pozdrawiam

cichy
Posts: 11
Joined: Sun 19 Mar, 2006
Location: Lubin

Post by cichy » Sun 19 Mar, 2006

witam
zbliza mi sie termin budowy domu o konstrukcji szkieletowej w okolicach Lubina (dolnoslaskie), szukam firmy ktora podejmie sie prac wykonczeniowych (instalacje wod kan, elektryczna, grzewcza, sciany, wygluszenia, podlogi, okna), prosze o namairy na sprawdzone i solidne firmy
dziekuje

czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Sun 19 Mar, 2006

witam

a musz już firmę która postawi Ci szkielet :?:
jeśli tak to czy nie lepiej aby to ona wykonała :?:
śmiem zauważyć ,że wykonanie instalacji wszelkiego rodzaju w kanadyjczyku ma swoją specyfikę - i ci od "murowańców" :D w większości niezbyt się na tym znają
na pieniążkach wiele nie zaoszczędzisz ,ale będziesz miał pewność ,że w zimie nie będziesz miał problemu z zamarzającym instalacjami :D

pozdrawiam

ps.zakres robót o których pieszesz jest dośc szeroki ,trudno Ci będzie znaleźć jedną firmę

Jimmy_26
Posts: 2
Joined: Wed 17 May, 2006

Post by Jimmy_26 » Wed 17 May, 2006

witam serdecznie

rozważam budowę domu szkieletowego we Wrocławiu. Przeglądając internet, czytając opinie zarówno fachowców jak i zwykłaych ludzi jest jeden wniosek: 90% sukcesu zależy od dobrej i żetelnej firmy wykonawczej. Takiej właśnie poszukuje. Jeżeli ktoś ma jakieś dobre doświadczenia z firma działąjącą na rynku dolnośląskim to prosiłbym o podanie namiarów.

Pozdrawiam JImmy
JImmy

cichy
Posts: 11
Joined: Sun 19 Mar, 2006
Location: Lubin

Post by cichy » Thu 04 Jan, 2007

czarek63 wrote:witam

a musz już firmę która postawi Ci szkielet :?:
jeśli tak to czy nie lepiej aby to ona wykonała :?:
śmiem zauważyć ,że wykonanie instalacji wszelkiego rodzaju w kanadyjczyku ma swoją specyfikę - i ci od "murowańców" :D w większości niezbyt się na tym znają
na pieniążkach wiele nie zaoszczędzisz ,ale będziesz miał pewność ,że w zimie nie będziesz miał problemu z zamarzającym instalacjami :D

pozdrawiam

ps.zakres robót o których pieszesz jest dośc szeroki ,trudno Ci będzie znaleźć jedną firmę
firma ktora stawia dom nei zajmuje sie wykonczeniem (danmar) znalazlem kilku naprawde zaufanych instalatorow ale tak jak mowisz- sa murowancami. trezba sie doksztalcac zeby czegos nie skopali :D

czarek63
Posts: 390
Joined: Thu 03 Mar, 2005
Location: Polska

Post by czarek63 » Fri 05 Jan, 2007

Witam

U mnie większość instalacji wykonała firma budująca dom ( tzn instalatorzy od kilkunastu lat z nią współpracujący).
Jedynie instalację centralnego ogrzewania (na gaz ziemny) wykonywała miejscowa firma –ale pod nadzorem pracowników wykonujących szkielet.

A teraz podam przykład „znawstwa” – w tym roku budowałem garaż (murowaniec)
Postanowiłem ,że konstrukcja dachu i jego pokrycie będzie identyczne jak domu – tzn płyta OSB i gont bitumiczny
Na moje pytanie i nieśmiałą propozycję ewentualnej pomocy ustnej przy układaniu gontu uzyskałem odpowiedź - ŻE ONI JUŻ TO ROBILI

Dobrze ,że na drugi dzień wyrwałem się z pracy na moment – bo zdążyli zrobić tylko jeden pas startowy z gontu przeznaczonego na kalenicę !!!!

pozdrawiam

garaban
Posts: 1
Joined: Tue 27 Mar, 2007

Dobra firma

Post by garaban » Tue 27 Mar, 2007

a też prosze o namiary na sprawdzone, rzetelne firmy z okolic Wrocławia czy woj. dolnosląskiego - wykonanie domku szkieletowego
jak również proszę o namiary na inspektora nadzoru tez tego rejonu
dziękuję i pozdrawiam



Post Reply

Return to “Opinie Inwestorów o firmach wykonawczych”